برگزاری سومین همایش بین المللی حوراء انسیه (سلام الله علیها)

photo3263826505
رویداد

برگزاری سومین همایش بین المللی حوراء انسیه (سلام الله علیها)

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر؛ سومین همایش بین المللی حوراء انسیه؛ در روز سه شنبه مورخ 18 بهمن ماه با موضوع زن، امنیت، خانواده برگزار گردید. در ابتدای همایش خانم دکتر میرهاشمی، دبیر علمی همایش از شرکت کنندگان قدردانی نموده و تقاضا نمود مسؤولین برای استمرار برگزاری هرچه بیشتر این نوع مراسم همکاری نمایند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین آقای خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به سخنرانی پرداخت و معیار اصلی ارزشمندی انسان را ایمان موحدانه دانست و به مقایسه همسران حضرت نوح و لوط با آسیه، همسر فرعون  و حضرت مریم پرداخت و اشاره کرد: همسر پیامبر بودن هیچ مزیتی ندارد بلکه آنچه مهم است ایمان موحدانه می باشد.

وی در ادامه گفت: شعار اصلی انقلاب اسلامی، ایمان موحدانه و حمایت از مظلومین است  و با انحراف برخی از افراد، شعار و اصول اساسی انقلاب تغییر نمی یابد. وی با اشاره به شورش های اخیر افزود: این شورش ها چون در مقابل فطرت است به جایی نمی رسد.

دکتر خاموشی در پایان سخنانش گفت: جریان انقلاب اسلامی احیاگر تفکر اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله در عالم است و به همین دلیل سردمداران آمریکا از هرگونه تلاش برای مقابله با آن فروگذار نیستند.

در این مراسم  حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس هیأت امنای مجتمع به آیه 35 سوره احزاب اشاره کرد و ویژگی های خانواده های دینی و مذهبی را توضیح داده و گفت: یک انسان علاوه بر مسلمان بودن، مومن بودن، فروتن بودن، راستگو بودن، بردبار بودن و … باید در جامعه فرد مؤثر باشد که مصداق بارز این آیه شریفه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که دارای همه ویژگی های مذکور به حد کمال آن بود. علاوه بر این آیه، آیات فراوان دیگری نیز همچون آیه تطهیر، آیه مباهله، آیه ذی القربی در بیان کمالات و نقش برجستهه این بانوی بزرگوار اشاره دارد.

وی در ادامه از امام خمینی (ره) به عنوان برجسته ترین شخصیت معاصر در جهان نام برد و اضافه کرد: امام خمینی (ره) بهترین الگو برای زنان را حضرت زهرا سلام الله علیها می دانست چرا که فضایل ایشان، هم تراز با فضایل پیامبر صلوات الله علیه و ائمه معصومین علیهم السلام و چه بسا بالاتر از ائمه علیهم السلام می باشد.

دکتر نورا ی استاد و رئیس دانشگاه  إغدیر از ترکیه ضمن تشکر از مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر جهت برگزاری این همایش بین المللی گفت: زن، دین و موضوع متافیزیک سه مسأله ای است که غرب و شرق با آن درگیر است . وی در ادامه گفت برای آگاهی از ارزش زن در اسلام باید دیدگاه ادیان دیگر را در مورد زن مطالعه کرد. یهودیان هر صبح به خدا می گویند: خداوندا تو را به خاطر اینکه مرا مرد آفریدی سپاس می گویم. مسیحیان از زنان به عنوان موجودی که صدها سال ریشة همه بدی ها بوده، یاد می کنند. ولی در اسلام بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله از حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان دومین شخصیت بزرگ اسلام یاد می شود. پس نگاه اسلام از انسان فراتر از جنسیت است.

در ادامه دکتر آناستاسیا الکساندرو از روسیه به صورت مجازی پیرامون موضوع همایش سخنرانی کرده و گفت: در دنیای امروز بیشتر دختران جوان اهمیت مادر شدن را نمی دانند و این امر خطرناکی است در حالی که طبیعت انسان به گونه ای است که دختران هرچه زودتر ازدواج کنند برای سلامتی شان مفیدتر است. حضرت زهرا سلام الله علیها بسیار زود ازدواج کرده و به سرعت بچه دار شد. وی در پایان سخنانش گفت: حضرت زهرا سلام الله علیها تنها مادر فرزندان خویش نبود بلکه برای همه نسل های آینده فرهنگ شجاعت و شهادت ایجاد کرد.

سپس در ادامه خانم ها دکتر حوریه خدایی، استاد حوزه و دانشگاه و دکتر فاطمه چاونگ وان از تایلند و سلما اوزگوندوز از ترکیه، فریده علی اکبرآوا از آذربایجان و آقای حیدر فریمانه از اصفهان به ارائه مقالات خود پرداختند و از مقالات برتر همایش نیز تجلیل به عمل آمد.

در خاتمه شرکت کنندگان در همایش می توانستند با توجه به علاقه خود در یکی از کمیسیون های تخصصی 1)کنشگری زنان در رسانه های اجتماعی، 2) مؤلفه های حضور زنان در فضای مجازی و بایسته های ورود به دنیای متاورس، 3) رسالت زنان در آموزش و تربیت و ایجاد امنیت اجتماعی شرکت کنند و به بحث و بررسی بپردازند

گفتنی است این همایش از ساعت 8:30 الی 12 در سالن اجتماعات مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه