مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 انتشار اولین اثر برگزیده تالیف شده در پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر با همکاری موسسه آزمون یار پویا

 برگزاری دومین جلسه کارگروه بررسی و تصویب طرح نامه سطح چهار رشته تفسیر تطبیقی

 جلسه دفاع پایان نامه اعظم طلایی جم از طلاب سطح 3 با موضوع «نقش کنترل خشم دراصلاح روابط اجتماعی در قران باتکیه بر بیانات ایه الله جوادی املی »

 جلسه دفاع پایان نامه ریحانه جهانی از طلاب سطح 3 با موضوع «بررسی فقهی و قانونی و واگذاری مسئولیت به غیر مسلمان در حکومت اسلامی»

 برگزاری مصاحبه گرایش تاریخ اسلام و تفسیر و علوم قرآنی

 برگزاری کارگاه نگرش تا نگارش پایان نامه

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

خانه تازه هاي علمي و ادبي پاسخ استاد...
جمعه 24 خرداد 1387     پاسخ استاد

آیت‌الله‌العظمی سبحانی
سروش آداب گفتگوی علمی را رعایت نمی کند//نامه سروش با عقده گشایی و پرخاشگری همراه است
آیت‌الله‌العظمی سبحانی در دیدار گروهی از فرهیختگان و اساتید حوزه درباره تصمیم خود برای پاسخ به نامه اخیر سروش گفتند: نامه اخیر ایشان در حقیقت با نوعی عقده گشایی و پرخاشگری همراه است و از پاسخ دادن مستقیم به آنصرف نظر می کنم.

بنا بر اعلام دفتر معظم له، ایشان تصریح کردند: وی در نامه اخیر خود گام را فراتر نهاده، شخصیت های علمی را که یک عمر در خدمت اسلام و قرآن بوده اند و با قلم و بیان خود محیط را روشن ساخته اند، مورد اهانت قرار داده است.
ایشان افزودند : حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی شخصیتی بر جسته، فقیهی آگاه و بزرگ، قرآن پژوهشی ژرف نگر و مورد احترام تمام حوزه‌های علمیه و شخصیت های بر جسته جهان اسلام است، تفسیر نمونه ایشان به زبان فارسی و عربی، مرجع محققان و نویسندگان است چنین شخصیتی، ارزان نصیب اسلام و مسلمانان نشده اند تا آماج طعن و بی احترامی قرار گیرند.
آیت‌الله‌العظمی سبحانی با اعلام اینکه از پاسخ دادن مستقیم به دکتر سروش صرفنظر کرده اند بیان داشتند: مبادا این نامه نگاری ما سبب شود که ایشان کارهای پیشین راتکرار کند، ولی در عین حال درموسسه امام صادق (ع) کسانی هستند که به محتوای آن پاسخ گفته‌اند و به همین زودی دراختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
رئیس موسسه تحقیقاتی امام صادق(ع) یاد آور شدند: از روزی که نخستین مصاحبه او با رادیوی هلند پخش شد، بنده وظیفه دیدم برای روشن کردن خود او و سایر خوانندگان، پاسخی ارائه کنم و بحمد الله پاسخ نیز مفید و سودمند بودو در آن کاملا ادب گفتگو رعایت شده بود.
ایشان افزودند: آقای سروش بار دیگر به نامه اول من پاسخی داد که باز برای انجام وظیفه ای که بر دوش ماست به پاسخ پرداختیم، این بار پاسخ گسترده تر و همه جانبه بود و بازتاب پاسخ دوم نیز مانند پاسخ اول مثبت بود.
ایشان افزود بسیاری از اساتید و بزرگان حوزه و غیر حوزه تقدیر نموده و از این که متن نامه در عین اتقان محتوا از مدارای بالایی برخوردار بوده آنرا ستودند و این واقعیتی است که من مایل نبودم بگویم ولی به دلیلی ناچارم آنرا یادآور شوم.
معظم له تصریح کردند: این بار نامه سوم ایشان به دستم رسید، خوشحال شدم که به خواست خدا گفتگوی ما موثر بوده و توانسته است سیمای واقع را روشن سازد ودرتصحیح روش ونگرش ایشان موثر باشد، اما پس از خواندن نامه فوق العاده متاثر شدم.
آیت‌الله‌العظمی سبحانی بابیان اینکه دکتر سروش آداب گفتگوی علمی را اصلا رعایت نمی کند، گفتند: موضوع بحث نظریه ای درباره وحی بود و باید تمام بحث ها روی همان متمرکز شود و نقد ونظریه برهمان محور بچرخد و متاسفانه ایشان یک رشته انتقادات و اعتراضات فردی و اجتماعی خود، با این مساله کلامی فلسفی معرفتی به هم می آمیزد.
ایشان افزودند: نظریه ای را که مطرح می‌کند هر چه بیشتر درباره آن توضیح می‌دهد با مشکلات بیشتری روبرو می‌شود.
امروز:  سه شنبه 11 آذر 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi