مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 

 دومین همایش بین المللی حورا انسیه

 کرسی علمی ترویجی

 جلسه هم اندیشی مسئولین پژوهشی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران با حضور خانم دکتر متولیان معاون پژوهش مرکز و جمعی از مدیران کل پژوهشی مرکز مدیریت حوزه‌ های علمیه خواهران با اساتید و نخبگان پژوهشی و مسئولین مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

 حضور مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در نمایشگاه دستاوردهای وقف

 طرح «تربیت محقق تفسیر» ویژه طلاب خواهر تهران برگزار شد

 تشییع پیکر مطهر ۲۵۰ شهیدگمنام در سراسر کشور

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره09906902707 تماس حاصل نمایید

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره09906902707 تماس حاصل نمایید

 

خانه تازه هاي علمي و ادبي تلاش برای تغییر ترکیب جمعیت مناطق شیعه نشین عربستان...
دوشنبه 13 اسفند 1386     تلاش برای تغییر ترکیب جمعیت مناطق شیعه نشین عربستان

حاکمان عربستان اخیرا برای برهم زدن توازن جمعیت در جنوب این کشور و کم کردن اغلبیت شیعه در این منطقه مهم، اقدام به اسکان تعداد زیادی از قبایل یمنی در این مناطق کرده اند.به گزارش فردا، شیعیان عربستان از حکومت این کشور خواسته اند از برنامه های خود برای اسکان یمنیها در این منطقه که اکثریت آنرا شیعیان در اختیار دارند، خوددرای کند.

بنابراین گزارش، طوائف شیعه عربستان که در منطقه نجران که نزدیک یمن قرار دارد زندگی میکنند، میگویند دوسال پیش درخواستی به ملک عبدالله مبنی بر توقف این طرح داده اند اما اقدامی صورت نگرفته است. در این طرح بیش از ده هزار نفر از افراد قبائل یمنی در منازلی که برای آنها در نظر گرفته و ساخته شده است در منطقه نجران اسکان می یابند.گفتنی است تقاضای اعتراض آمیزی نیز ماه گذشته به امیر منطقه ارسال شده که در آن ضمن شکایت از خشونت او خواسته شیعیان مبنی بر توقف اسکان قبیله یمنی مجددا آمده است.در این بیانیه به زیر پا گذاشته شدن وعده ها از سوی ملک عبدلله و دیگر تصمیم گیران حکومتی برای توجه به درخواستهای شیعیان اشاره شده است.همچنین به این نکته اشاره شده است که دقت در بیانیه های رسمی قبلی که از سوی امیر منطقه و دیگران هم امضا شده بوده است این نکته را روشن میکند که طرح اسکان، یک نقشه عمدی و گسترده است.نجران مرکز تاریخی شیعیان اسماعیلی است که در سال 2000 شاهد درگیری های شدیدی بین صدها نفر از شیعیان با نیروهای دولتی بود.
شیعیان میگویند این درگیری ها نتیجه طرحهای کم کردن تعداد شیعیان بوده است. اما این سیاست( اسکان اهل سنت) باعث ناامنی های اجتماعی بیشتری خواهد شد.مسولان وزارت کشور عربستان هم تاکنون از اظهار نظر در اینباره طفره رفته اند.شیعیان اسماعیلی در این منطقه حائز اکثریت قطعی هستند. تعداد این شیعیان در سرشماری سال2004، 420 هزار نفر بوده است.در دیدار اخیر از این منطقه تابلوهای تشکر بسیار زیادی با امضای سران قبیله یافعی یمنی، برای تشکر از از حکومت محلی که بودجه طرحهای اسکان آنها را بعهده گرفته اند بچشم میخورد. این طرحها شامل مجتمعهای مسکونی فاخر، منازل مسکونی یک طبفه و روشنایی راهها و برق رسانی بوده است.یکی از شیعیان این منطقه با اشاره به وضعیت معیشتی شیعیان میگوید:"این یکنوع تبعیض تژادی است. در منطقه ما هیچکدام از این خدمات یافت نمیشود خانواده های زیادی هستند که برایشان امکان داشتن منزل یا حتی خرید زمینی که در آن زندگی میکنند وجود ندارد، اما حتی به کودکان کسانی که به تازگی به اینجا آورده شده اند قطعاتی زمین داده شده است.

امروز:  سه شنبه 12 مهر 1401
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi