مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 آغاز پذیرش سطح 2 در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

 برگزاری دوره تخصصی عربی معاصر با حضور طلاب سطح 4 در مجتمع کوثر

 حضور اساتید و طلاب مجتمع کوثر در تجمع به منظور حفظ حجاب و عفاف

 برگزاری ائین افتتاحیه مرکز نیکوکاری نسیم کوثر

 برگزاری جلسه شورای اساتید در مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه با موضوع «نقد و بررسی حقیقی یا نمادین بودن داستان های قرآن از منظر آیات و روایات» در مجتمع کوثر

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 پیام تسلیت درپی درگذشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد مؤمن

 بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

 

 نتیجه تصویری برای عید غدیر متحرک

خانه تازه هاي علمي و ادبي معرفی کتاب ...
سه شنبه 17 مهر 1397     معرفی کتاب

در هفته‌ای که گذشت کتاب‌هایی با موضوع دینی و قرآنی راهی بازار نشر شدند که مطلع شدن علاقه‌مندان این حوزه می‌تواند آنها را در دستیابی به کتاب‌های مورد نظر یاری رساند. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به کتاب «چرا در قرآن نمی‌اندیشیم»، «تحفة الطالب فی انساب آل ابی طالب»، «در کنار او فقط تو بوده‌ای»، «بررسی شاخصه‌های معلم قرآن» و «الگوهای تربیت در قرآن» اشاره کرد که در ادامه گزیده‌ای از این آثار معرفی شده است.

«چرا در قرآن نمی‌اندیشیم» :

کتاب «چرا در قرآن نمی‌اندیشیم»، اثری روش‌شناختی در تدبر و تدبیر قرآن است که «روش‌های قرائت قرآن»، «تمدن کلمه و تمدن تصویر»، «امتیاز و برتری زبان قرآنی»، «تدبر و اسامی قرآن»، «تدبر و تنزیل قرآن بر دل‌ها» و «تدبر و زمینه‌های امروزی آن» را طه جابر علوانی مؤلف اثر بررسی کرده و علی غفوری آن را ترجمه کرده و نشر احسان آن را با شمارگان ۲ هزار نسخه به چاپ رسانده است.
در بخشی از این کتاب آمده است؛ ما با برگزاری مسابقات بین حافظان قرآن مجید و اهدای جوایز با ارزش برای برگزیدگان آنها، به ویژه در ماه مبارک رمضان انس گرفته‌ایم و همراه با انتشار و بروز این پدیده‌های مثبت، یک امر مبارک دیگری در حال ظهور است و آن هم پدیده دعوت به توجه و عنایت به تدبر در قرآن است، این پدیده در امتداد امر سابق بر آن، یعنی پدیده توجه به بازنویسی تفاسیر معاصر قرآن کریم به شمار می‌رود.

«تحفة الطالب فی انساب آل ابی طالب»:

کتاب «تحفة الطالب فی انساب آل ابی طالب» اثر نویسنده و محقق معروف حوزوی، آیت‌الله سیدمهدی رجایی است که ویژه بررسی ذریه و شجره سادات بوده و به تازگی روانه بازار نشر شده است.
در این کتاب ضمن معرفی ذریه و شجره سادات به معرفی شخصیت‌های مهم خاندان پیغمبر(ص) و شرح حال و وقایعی که در زندگی افراد سرشناس این خاندان از علما و ادبا و راویان حدیث به طور مفصل اشاره شده است.
این کتاب در ۱۱ جلد توسط انتشارات الانساب به چاپ رسیده و قیمت هر دوره آن ۴۰۰ هزار تومان است.
نویسنده اثر دارای آثار تحقیقی فراوانی در فقه و اصول و حدیث و تاریخ و رجال بوده و به طور تخصصی ۶۰ عنوان کتاب در علم انساب تحقیق و چاپ کرده است.
علاقه‌مندان می‌توانند از طریق کتابفروشی کتابخانه آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی قم و یا تماس با شماره ۰۲۵۳۷۷۳۹۰۹۷ کتاب «تحفة الطالب فی انساب آل ابی طالب» را تهیه کنند.

«در کنار او فقط تو بوده‌ای» :

کتاب «در کنار او فقط تو بوده‌ای» اثری از فریبا کلهر است که از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی روانه بازار نشر شده است.
ماجرای امام حسین (ع)را بارها شنیده‌ایم. می‌دانیم که امام حسین(ع) با یارانش در عاشورا، چه غوغایی به پا کرد. می‌دانیم که عباس چه دلاورانه در کنار برادرش ایستاد، و می‌دانیم که کربلا شاهد چه مظلومیت‌هایی بود. همه این‌ها را می‌دانیم، اما این بار، راوی این ماجرا کسی است که فرماندهی ظلم و جور تاریخ را به عهده دارد. راوی این قصه واقعی، شیطان است!

«بررسی شاخصه‌های معلم قرآن» :

کتاب «بررسی شاخصه‌های معلم قرآن» بر آن است با بررسی مهم‌ترین شاخصه‌ها، مؤلفه‌های معلمان و مبلغان قرآن در سه بعد، شاخصه‌های اخلاقی، آموزشی و ایمان‌آفرینی و تبدیل باور ذهنی به باور قلبی در متعلمان به تبیین هرچه بیشتر جایگاه والای تعلیم و تبلیغ دین از منظر آیات شریف قرآن و روایات معصومین(ع) بپردازد.
این اثر از سوی «نشر کیسان» به قلم محمد قدوسی‌زاده با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۶ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

«الگوهای تربیت در قرآن» :

کتاب «الگوهای تربیت در قرآن» که به قلم اعظم تقیلو به نگارش درآمده، از سوی انتشارات «نیکان کتاب» منتشر شده است. نویسنده در این اثر، مهمترین نوع یادگیری را «سرمشق‌گیری» دانسته و معتقد است؛ فرد با انتخاب یک الگو یا سرمشق، به تقلید رفتار او می‌پردازد.
در این اثر به شیوه‌های الگوسازی در قرآن، بهترین الگوی تربیتی در قرآن، شاخص‌های تربیت دینی از نگاه قرآن، آسیب‌ها و کاستی‌های کنونی، شاخص اصلی و کلان تربیت اسلامی، عناصر و شاخص‌های تربیت، اهداف تعلیم و تربیت از دیدگاه اسلام و نقش معلمان در تربیت دینی پرداخته شده است.

«غربت قرآن» :

کتاب «غربت قرآن» نوشته مجدی الهلالی و ترجمه مجتبی دوروزی است که نشر احسان به چاپ رسانده است. این اثر در هشت فصل با عناوین «به طور قطع ما محرومیم»، «با بهره نگرفتن از قرآن دچار چه زیانی می‌شویم»، «چرا از بهره‌گیری از قرآن محروم شدیم»، «شکل‌ها و صورت‌های مجازات»، «اشتباهات ما در نحوه برخورد با قرآن»، «چگونه این امت پله پله در دام رفتارهای غلط با قرآن گرفتار شد»، «از کجا شروع کنیم» و «نمودهای موفقیت و نشانه‌های اتصال به قرآن» به نگارش درآمده است.

منبع :http://www.iqna.ir
امروز:  دوشنبه 28 مرداد 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi