مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 انتشار اولین اثر برگزیده تالیف شده در پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر با همکاری موسسه آزمون یار پویا

 برگزاری دومین جلسه کارگروه بررسی و تصویب طرح نامه سطح چهار رشته تفسیر تطبیقی

 جلسه دفاع پایان نامه اعظم طلایی جم از طلاب سطح 3 با موضوع «نقش کنترل خشم دراصلاح روابط اجتماعی در قران باتکیه بر بیانات ایه الله جوادی املی »

 جلسه دفاع پایان نامه ریحانه جهانی از طلاب سطح 3 با موضوع «بررسی فقهی و قانونی و واگذاری مسئولیت به غیر مسلمان در حکومت اسلامی»

 برگزاری مصاحبه گرایش تاریخ اسلام و تفسیر و علوم قرآنی

 برگزاری کارگاه نگرش تا نگارش پایان نامه

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

خانه تازه هاي علمي و ادبي فاطمه داراى دل بى كينه...
سه شنبه 10 ارديبهشت 1392     فاطمه داراى دل بى كينه

(اِنّ المُتَّقينَ فى جَنَّاتٍ وَ عُيُونٍ ادْخُلُوها بِسَلامٍ امِنينَ وَ نَزَعْنا ما فى صُدُورِهِمْ مِنْ غِلٍّ اِخْواناً عَلى سُرُرٍ مُتَقِابِلينَ) [ قرآن كريم، 45:15 و 46 و 47. ] به درستى كه پرهيزكاران مستقر در بهشتها و چشمه سارهايند (به ايشان گفته مى شود) بدانجا درآييد با سلامى وصف ناپذير، و از سينه هايشان كينه ها بيرون مى كنيم و چون برادرانى بر تختها برابر هم قرار مى گيرند. احمد بن حنبل در كتاب خود نقل مى كند: كسى در مسجد به رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله و سلم وارد شد، و پيامبر قصه عقد اخوت بين يارانش را گوشزد مى كرد تا رسيد به اينجا كه فرمود: اى على! قسم به كسى كه مرا به حق برانگيخت، تو در بهشت، در قصر با من و با دخترم فاطمه هستى، اى على! تو برادر و رفيق من هستى، سپس پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم تلاوت كرد: و نزعنا ما فى صدورهم من غل اخوانا على سرر متقابلين. [ الفضائل احمد بن حنبل، ص 106. ] اين كلمه نزعنا در مورد فاطمه زهرا عليهاالسلام نازل شده است. آنها هستند كه در بهشت از ناحيه نفسشان و درونشان در امنيتند، چون خداوند كينه و حسد را از دلهايشان كنده، ديگر احدى از آنان قصد سويى به ديگرى ندارد و همچنين از ناحيه اسباب و عوامل بيرونى نيز در امنيتند، و از بهشت هرگز اخراج نمى شوند، اهل سعادت و اهل كرامتند و از هيچ جهتى دچار شقاوت و خوارى نمى شوند [ اقتباس از الميزان، ج 12 ذيل آيه. ] و بايد هم چنين باشد فاطمه در رديف بهترين زنان بهشت است:

ابن عباس روايت كرده است: پيامبر چهار خط بر روى زمين كشيدند و فرمودند: مى دانيد اين چيست؟ به عرض رسيد: خدا و پيامبرش آگاه ترند. پس پيامبر خدا صلى اللَّه عليه و آله و سلم فرمودند: برترين زنان بهشت، خديجه دختر خويلد، فاطمه عليهاالسلام دختر محمد صلى اللَّه عليه و آله و سلم آسيه دختر مزاحم زن فرعون و مريم دختر عمران است.
امروز:  سه شنبه 11 آذر 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi