مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 انتشار اولین اثر برگزیده تالیف شده در پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر با همکاری موسسه آزمون یار پویا

 برگزاری دومین جلسه کارگروه بررسی و تصویب طرح نامه سطح چهار رشته تفسیر تطبیقی

 جلسه دفاع پایان نامه اعظم طلایی جم از طلاب سطح 3 با موضوع «نقش کنترل خشم دراصلاح روابط اجتماعی در قران باتکیه بر بیانات ایه الله جوادی املی »

 جلسه دفاع پایان نامه ریحانه جهانی از طلاب سطح 3 با موضوع «بررسی فقهی و قانونی و واگذاری مسئولیت به غیر مسلمان در حکومت اسلامی»

 برگزاری مصاحبه گرایش تاریخ اسلام و تفسیر و علوم قرآنی

 برگزاری کارگاه نگرش تا نگارش پایان نامه

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

خانه تازه هاي علمي و ادبي امام مهدي(عج) در آينه قلم ...
سه شنبه 16 فروردين 1390     امام مهدي(عج) در آينه قلم

کتاب دوجلدی «امام مهدی در آینه قلم» در گروه داوری کتاب مرجع دوازدهمین همایش کتاب سال حوزه عنوان شایسته تقدیر را به دست آورد.
در اثر حاضر بيش از 7500 منبع مرتبط با امام مهدي (ع) و مهدويت در دو جلد شناسايي، مأخذشناسي و موضوع‌بندي شده است که در حدود نيمي از اين منابع داراي چكيده‌ي راهنما مي‌باشد. منابع اين كتاب شامل كتاب، مقاله (اعم از مقاله‌هاي نشريات، دايرة‌المعارف‌ها و مجموعه مقالات) و پايان‌نامه است.

در جلد اول، آثار مرتبط با موضوعاتي چون آثار وجودي امام زمان، آخرالزمان (عج)، ادعيه و زيارات مهدويه، ارتباط با امام، اصحاب امام، اماكن منسوب به امام، امام حسن عسكري(ع)، انتظار فرج، پاسخ به شبهات مهدويت، توقيعات و روايات مهدويه، جامعه‌ مهدوي، جنبه‌هاي سياسي مهدوي، حكومت امام مهدي(ع)، دشمنان امام، زندگي‌نامه، سيره‌ي ايشان، طول عمر امام، ظهور امام، غيبت صغري و كبراي امام و در نهايت فرهنگ مهدويت معرفي شده‌اند.

فضائل امام مهدي(ع)، فلسفه‌ي مهدويت، كرامات امام، آسيب‌شناسي مهدويت،‌ خاتميت، شيعه، مهدويت در غرب، گفتمان مهدويت، مادر امام، مدح و ثناي امام، مدعيان مهدويت (بابيه، بهائيت و شيخيه)، ملاقات با امام مهدي(ع)، موعودباوري، نظريه‌ها درباره امام مهدي(ع)، نيمه‌ي شعبان، وكالت و نيابت، منابع و متون كودكان، عناويني هستند كه در فصل دوم به خوانندگان ارائه شده است.

«امام مهدی در آینه قلم» به همت پایگاه اطلاع‌رسانی سراسری اسلامی (پارسا) گردآوری شده و از سوی مؤسسه اطلاع‌رسانی اسلامی مرجع قم، در قطع وزیری و شمارگان 1000 نسخه و همراه با لوح فشرده به بازار نشر عرضه شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به نشانی قم، بلوار شهید صدوقی، کوچه 11، پلاک 72 مراجعه کنند و یا با تلقن 2910705-0251 تماس بگیرند.
امروز:  جمعه 7 آذر 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi