مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 انتشار اولین اثر برگزیده تالیف شده در پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر با همکاری موسسه آزمون یار پویا

 برگزاری دومین جلسه کارگروه بررسی و تصویب طرح نامه سطح چهار رشته تفسیر تطبیقی

 جلسه دفاع پایان نامه اعظم طلایی جم از طلاب سطح 3 با موضوع «نقش کنترل خشم دراصلاح روابط اجتماعی در قران باتکیه بر بیانات ایه الله جوادی املی »

 جلسه دفاع پایان نامه ریحانه جهانی از طلاب سطح 3 با موضوع «بررسی فقهی و قانونی و واگذاری مسئولیت به غیر مسلمان در حکومت اسلامی»

 برگزاری مصاحبه گرایش تاریخ اسلام و تفسیر و علوم قرآنی

 برگزاری کارگاه نگرش تا نگارش پایان نامه

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

خانه تازه هاي علمي و ادبي کتاب برگزیده سال حوزه؛خوب چيست؟ بد كدام است؟ ...
دوشنبه 9 اسفند 1389     کتاب برگزیده سال حوزه؛خوب چيست؟ بد كدام است؟

کتاب «خوب چیست؟ بد کدام است؟» به قلم حجت الاسلام احمد حسین شریفی به عنوان کتاب برگزیده دوازدهمین همایش کتاب سال حوزه در گروه اخلاق و عرفان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومى کوثر به نقل از سرویس علمی فرهنگی مرکز خبر حوزه، در این کتاب می‌خوانیم تفكيك نكردن معناشناسي، هستي‌شناسي و معرفت‌شناسي خوب و بد از يكديگر در كتب كلامي و اصولي، موجب پديد آمدن سوء‌تفاهم‌هاي فراوان و نيز رد و اثبات‌هاي نابجا و غير منطقي شده است.

خلط « «حسن و قبح ذاتي» با «حسن و قبح عقلي» » از يك سو و « «حسن و قبح الهي» با «حسن و قبح شرعي» » از سوي ديگر، موجب شده است تا بسياري از رد و اثبات‌ها در جاي خود قرار نگيرد و نیز خلط مقام ثبوت و مقام اثبات مغالطه‌ي ديگر در اين زمينه است.

«خوب و بد کدام است» عنوان کتابی است که نگارنده با در نظرداشتن اين آسيب‌ها به تفكيك بحث معناشناسي، هستي‌شناسي و معرفت‌شناسي قضاياي ارزشي مي‌پردازد.

در معناشناسي خوب و بد، سه دسته از نظريات «غيرشناختي»، «شهودگرا» و «تعريف‌گرا» تبيين و به نقد آنها اقدام مي‌شود. نويسنده در بحث هستي‌شناسي خوب و بد پس از تبيين و نقد توصيه‌گرايي، نظريه‌ حسن و قبح الهي، نظريه‌ حسن و قبح قراردادي و نظريه‌ حسن و قبح ذاتي، به بيان ديدگاه مطلوب خويش همت مي‌گمارد.

بخش پاياني كتاب به بحث پيرامون معرفت‌شناسي خوب و بد اختصاص دارد. نگاه منطق‌دانان مسلمان به قضاياي اخلاقي و قضاياي مشهور و نيز مناسبات بين عقل و اخلاق در اين بخش از كتاب مورد كنكاش نويسنده‌ كتاب قرار گرفته است.

کتاب « خوب چیست؟ بد کدام است؟» از سوی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌(ره) در 320 صفحه با شمارگان 1500 نسخه منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به نشانی قم، خیابان، شهدا، کوچه ممتاز، پلاک 38، انتشارات موسسه امام خمینی (ره) مراجعه و یا با تلفن 7742326-0251 تماس بگیرند.
امروز:  پنجشنبه 6 آذر 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi