مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 انتشار اولین اثر برگزیده تالیف شده در پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر با همکاری موسسه آزمون یار پویا

 برگزاری دومین جلسه کارگروه بررسی و تصویب طرح نامه سطح چهار رشته تفسیر تطبیقی

 جلسه دفاع پایان نامه اعظم طلایی جم از طلاب سطح 3 با موضوع «نقش کنترل خشم دراصلاح روابط اجتماعی در قران باتکیه بر بیانات ایه الله جوادی املی »

 جلسه دفاع پایان نامه ریحانه جهانی از طلاب سطح 3 با موضوع «بررسی فقهی و قانونی و واگذاری مسئولیت به غیر مسلمان در حکومت اسلامی»

 برگزاری مصاحبه گرایش تاریخ اسلام و تفسیر و علوم قرآنی

 برگزاری کارگاه نگرش تا نگارش پایان نامه

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

خانه تازه هاي علمي و ادبي انتشار دو اثر منحصر به فرد از شهید اول...
شنبه 27 تير 1388     انتشار دو اثر منحصر به فرد از شهید اول

همزمان با کنگره بزرگداشت شهیدین در ایران، برای اولین بار دو اثر نایاب و چند رساله از شهید اول منتشر خواهد شد.
دبیر کنگره نکوداشت شهیدین در دیدار اعضای این کنگره با حضرت آیت‌الله موسوی‌اردبیلی، اظهار داشت: جهت برپایی کنگره شهیدین، ستادی در حال فعالیت و جمع‌آوری آثار و اطلاعات در زمینه زندگی فردی و اجتماعی این دو عالم فرزانه است.

صاحبی با ارائه گزارشی از نحوه فعالیت این ستاد افزود: 54 جلد از آثار شهیدین در آستانه نشر می‌باشد که20 جلد آن آثار شهید اول است که در نکوداشت ایشان در ایران در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و 34 جلد دیگر که آثار شهید ثانی است در کنگره لبنان توزیع خواهد شد.

مسئول دبیرخانه دین‌پژوهان کشور ادامه داد: برخی از نسخ نایاب با کوشش بسیار گردآوری و تصحیح شده است که از جمله آنها تنها کتاب اصولی شهید اول به نام «جامع‌البین» می‌باشد و برای اولین بار منتشر می‌شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های این اثر، بیان داشت: کتاب اصولی «جامع البین» اثری است که به جمع نظرات دو تن از عالمان دینی پیرامون حاشیه بر «تهذیب‌الاصول» علامه حلی پرداخته است و پدر شیخ بهایی این مجموعه را تدوین کرده است.

دبیر کنگره شهیدین گفت: این مجموعه به همراه کتاب «حاشیه نجاریه» که از حاشیه کتاب قواعد چاپ سنگی، تدوین، تنقیح و تصحیح شده و چند رساله کوچک شهید اول از تهران، نجف و هند جمع آوری گردیده، که برای اولین بار منتشر خواهد شد .

صاحبی به «شناخت نامه شهیدین» اشاره کرد و تصریح نمود: با جستجو و تحقیق در تمامی منابع عربی، فارسی و لاتین درباره شهیدین، «شناخت نامه شهیدین» جمع‌آوری، تصحیح و تنقیح شده که همراه با توضیحات در4 جلد منتشر می‌شود.

مسئول دبیرخانه دین‌پژوهان کشور افزود: زندگی‌نامه شهیدین به زبان فارسی و به صورت کامل و جامع به قلم روان تدوین شده و آماده نشر است .

وی ادامه داد: 120 مقاله از طریق فراخوان داخلی و خارجی دریافت شده که 50 مقاله منتخب، در4 جلد منتشر می‌شود .

دبیر کنگره شهیدین گفت: برخی از ترجمه‌های آثار شهیدین که فایده عمومی دارد مانند: ترجمه منیه‌المرید، اسرار الصلوه و کشف الریبه، آماده تدوین است که تا قبل از مهر ماه چاپ و نشر آنها به پایان خواهد رسید.

وی به دیگر فعالیت‌های این ستاد اشاره کرد و بیان داشت: بر گزاری سمینارهای مختلف در مراکز استانی همچون: مشهد، تهران و اصفهان و برگزاری نشست علمی در بیروت لبنان که مورد استقبال محققین و فرهیختگان لبنانی قرار گرفته و نیز تهیه فیلم از زندگی شهیدین با همکاری صدا و سیما از دیگر فعالیت‌های این ستاد است.
امروز:  شنبه 8 آذر 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi