مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
  برگزاری مراسم گرامی داشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

 حضور خانم زکزاکی (دختر علامه شیخ زکزاکی ) همزمان میلاد حضرت زینب (س) در کوثر

 پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

 حضور اساتید و طلاب مجتمع کوثر در راهپیمایی روز نهم دی ماه

 دفاع پایان نامه با موضوع " ارائه نظام مطالعاتی نوین در خصوص معاد در بررسی دیدگاه کلامی امامیه " در مجتمع کوثر

 مراسم رونمایی از نشریه علمی تخصصی" پژوهشنامه مطالعات میان‌رشته‌ای تفسیر و کلام کوثر"

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

 

با قلبی متالّم و آکنده از درد و چشمی اشکبار شهادت  جانگداز  بزرگ مرد  جنگهای درون مرزی و برون مرزی تاریخ جنگی ایران سردار رشید و جان به کف اسلام
       سردار قاسم سلیمانی
 را خدمت امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و ولی برحقّش امام خامنه ای حفظه الله و امّت اسلامی  تسلیت عرض می نمایم

خانه رويدادها وحدت مسلمانان...
سه شنبه 13 بهمن 1388     وحدت مسلمانان

در زمینه وحدت و مسائل مربوط به آن، سخن بسیار گفته و نوشته شده است. آنچه ما در اینجا بر آنیم سخن از تأکید امام(رض) بر وحدت امت اسلامی و احیا رویحه اخوت و برادری در میان آنان و نقش آن در احیا دین اسلام است.

از دیدگاه امام خمینی(رض) ایجاد تفرقه سیاست استعماری است که باید با آن به مبارزه برخاست. دامن زدن به اختلافات مذهبی و فرقه ای، در جهت سیاست دشمنان اسلام گناهی است بزرگ در سایه حفظ وحدت است که می توان دشمنان اسلام را سرکوب نمود و به مسلمانان عزت از دست خویش را بازگرداند و دست ابرقدرتها را از کشورهای اسلامی کوتاه نموده و به برقراری حکومت توفیق یافت.

با توجه به نقش مهم وحدت، حضرت امام در هر فرصت و مناسبت، مسلمانان جهان را به وحدت و همبستگی فراخواندند و ارزش وحدت را به آنان گوشزد می نمودند و پیامدهای مثبت و حدت و آثار منفی تفرقه را کراراً بازگو فرمودند:

«اسلام آمده تا تمام مل دنیا، عرب را، عجم را، ترک را، فارس را، همه را با هم متحد کند و یک امت بزرگ، به نام امت اسلام، در دنیا برقرار کند، تا کسانی که می خواهند سلطه ای بر این دولتهای اسلامی و مراکز اسلامی پیدا کنند، بواسطه اجتماع بزرگی که مسلمین از هر طایفه هستند، نتوانند. نقشه ی قدرتهای بزرگ و وابستگان آنها در کشورهای اسلامی این است که: این قشرهای مسلم، را که خدای تبارک و تعالی بین آنها خوت ایجاد کرده است و مؤمنان را به نام اخوت یاد فرموده است، از هم جدا کنند و به اسم: ملت ترک، ملت کرد، ملت عرب، ملت فارس از هم جدا، بلکه با هم دشمن کنند. و این درست برخلاف مسیر اسلام و مسیر قرآن کریم است تمام مسلمین با هم برادر و برابرند و هیچ یک از آنها از یکدیگر جدا نیستند و همه آنها زیر پرچم اسلام و زیر پرچم توحید باید باشند.

اینهایی که با اسم ملیت و گروه گرایی، ملی گرایی بین مسلمین تفرقه می اندازند، لشکرهای شیطان و کمک کنندگان به قدرتهای بزرگ و مخالفین قرآن کریم هستند...»

از دیدگاه امام خمینی(رض) ایجاد تفرقه سیاست استعماری است که باید با آن به مبارزه برخاست

و در فرازی دیگر، جمهوری اسلامی را عامل اجرای وحدت در میان مسلمانان جهان معرف کرده و می فرماید:

«جمهوری اسلامی می خواهد مطالبی را که قرآن و خدا و رسول فرموده است، در همه کشورها پیاده کند و ایران مقدمه آن است می خواهد به همه کشورها بفهماند که اسلام بنایش بر برابری و برادری و وحدت است و همه مسلمین ید واحد هستند در برابر دیگران. ما می خواهیم به همه ملتها بفهمانیم که اسلام دین وحدت است.»

در بخش آثار و ثمرات وحدت، امام خمینی(رض) وحدت مسلمانان را موجب بازگشت مجد و عظمت از دست رفته آنان می داند و از مسلمانان جهان می خواهد در زیر پرچم توحید گرد بیایند و دست ابرقدرتها را از ممالک و خزائن خود کوتاه کنند:

«ای مسلمانان جهان، که به حقیقت اسلام ایمان دارید، بپاخیزید و در زیر پرچم توحید در سایه تعلیمات اسلام مجتمع شوید دست خیانت ابرقدرتان را از ممالک خود و خزائن سرشار خود کوتاه کنید و مجدد اسلام را اعاده کنید و دست از اختلاف و هواهای نفسانی بردارید که شما دارای همه چیز هستید.»

امام، پیروزی بر دشمنان اسلام و پیروزی در برابر قدرتها را تنها در سایه اتحاد مسلمین می داند و می فرماید:

«هان ای مسلمانان جهان و مستضعفان تحت سلطه ستمگران بپاخیزید و دست اتحاد به هم دهید و از اسلام و مقدرات خود دفاع کنید و از هیاهوی قدرتمندان نهراسید که این قرن، به خواست خداوند قادر، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران و حق بر باطل است.»

امام خمینی(رض)، کسب استقلال اسلامی در همه کشورها، آسیب ناپذیر شدن مسمانان رشد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و... را از دیگر ثمرات وحدت و اتحاد مسلمانان می شمارد و نیز از استعمار، حکومتهای فاسد، آخوندهای درباری، روشنفکران غرب زده و شرق زده ملی گرایی، قومیت و هواهای نفسانی به عنوان عوامل مهم انگیزه های اختلاف یاد می کند از مبارزه علیه صهیونیسم، مراسم حج، بزرگداشت شعائر اسلامی و اعتقاد به مهدویت به عنوان اهرمهای ایجاد اتحاد یاد می کند.

ایجاد حکومت جهانی اسلامی هدف نهایی نهضت امام خمینی(ره)
امام خمینی(ره) تنها رهبر و پیشوایی است که بعد از پیامبران و امامان(ع) آرمانی عظیم را مطرح کرده و در پی تحقق آن بود. می فرمایند:

«هدف عظیم انقلاب، ایجاد حکومت جهانی اسلام است.»


--------------------------------------------------------------------------------


منبع: بررسی و تحلیل اهم مسائل روز (جلد اول)
امروز:  یکشنبه 29 دي 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi