مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « احکام وضعی تصرف در سلول های بنیادی برای درمان بیماری ها در فقه اسلامی »

 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « ادلة وصول به ایمان از منظرکتاب و سنت»

 توزیع بیش از 150 بسته بهداشتی در بین طلاب مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « مطالعه تطبیقی جواز ترجمه قرآن از منظر فریقین »

 جلسه دفاع پایان نامه یکی از طلاب سطح 3 در رشته فقه و اصول 92

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « پاسخ ابن سینا به مسئله منطقی شر و پاسخ فخر رازی و خواجه نصیر طوسی »

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

گالری تصاویر: الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابی ...

 

خانه اخبار مشکلات جامعه، نتیجه عمل نکردن به قرآن است...
چهار شنبه 15 ارديبهشت 1389     مشکلات جامعه، نتیجه عمل نکردن به قرآن است
آیت الله استادی عضو جامعه مدرسین حوزه گفت: هرقدر از قرآن فاصله بگیریم، سیر نزولی ما آغاز خواهد شد و بسیاری از مشکلات کنونی جامعه نیز به علت عمل نکردن به قرآن کریم است.
آیت الله استادی، امروز در آئین افتتاحیه مسابقات سراسری قرآن اعضای شواری حل اختلاف در مجتمع یاوارن حضرت مهدی(عج) جمکران، اظهار داشت: اگر 60 سال نماز خواندیم، اما موجب ترک گناه نشد معلوم است که آن نماز اثر لازم را نداشته است.

وی با بیان این که بسیاری از افراد، روزه می گیرند اما باید پرسید که آیا تاثیر لازم را برای آن ها داشته است یا خیر گفت: به هر حال اگر بخواهیم ارزیابی کنیم که در مسیر تعبد الهی توفیق داشته ایم یا نه؛ بهترین راه این است که هدف از حکم را بشناسیم و بعد جایگاه خود را با هدف مقایسه کنیم.

این استاد حوزه علمیه قم افزود: حفظ و قرائت قرآن، بسیار کار خوبی است، اما باید هدف از حفظ، قرائت و فهم معنای قرآن و حتی نوشتن تفسیر قرآن را دانست.

وی با طرح این سؤال که آیا به هدف رسیده‌ایم یا نه؟ تصریح کرد: کسانی در تاریخ بوده اند که تفسیری نوشته اند که قرن ها مورد استفاده بوده است، اما باید پرسید که خودشان در کجا قرار گرفته اند؛ هرفردی باید از خود این سئوال را بپرسد.

آیت الله استادی با اشاره به فرازی از کلام امیرالمومنین‌(ع) در نهج البلاغه عنوان کرد: با عوض شدن لباس و مکان و زمان، انسان عوض نمی شود، بلکه باید خود شخص عوض شود تا به رشد و تعالی برسد.

وی افزود: قرآن نصیحت و خیرخواهی و موعظه دارد و باید با کمک قرآن کارهای خوب انجام دهیم و بدانیم نفهمیدن و ندانستن قرآن قابل توجیه نیست.

عضو جامعه مدرسین گفت: قرآن خیری است که در آن فریبکاری نیست و راهنمایی است که گمراهی در آن راه ندارد؛ کسی که قرآن را می خواند و به آن باور دارد، دیگر نیازی به ورد و معما و حرف این و آن ندارد.

آیت الله استادی با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند بگوید بی‌نیاز از قرآن هستم، تصریح کرد: امروز همه مسئولان، مردم و همه اقشار به قرآن نیاز دارند و هر قدر از قرآن فاصله بگیریم، مشکلات بیشتری خواهیم داشت و هر جا که مشکل داریم به علت این است که به قرآن عمل نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه افرادی که بیماری روحی دارد باید شفای خود را در قرآن جستجو کنند، اظهار داشت: برای بیماری های روحی از قرآن شفا بخواهید، زیرا قرآن مهمترین بیماری های روحی مانند کفر، نفاق و گمراهی را برطرف می‌کند.

آیت‌الله استادی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: نفاق معنای وسیعی دارد که تنها به منافقان صدر اسلام و زمان ما محدود نمی‌شود، بلکه ممکن است شامل ما هم بشود؛ باید بدانیم مسلمانی که به دروغگویی عادت دارد، خیانت و خلف وعده می‌کند، منافق است.

وی افزود: اگر با قرآن باشیم و به آن عمل کنیم، قرآن شفیع ما در روز جزا خواهد بود

آیت الله استادی گفت: امروز برخی از بانوان به ذهنشان می آید که برخی از مطالب قرآن بر خلاف منافع آنان است به همین دلیل این نماینده مجلس و آن نماینده را می بینند تا قوانین را طور دیگری تصویب کنند.

وی افزود: اگر قرآن می گوید ارث زن، نصف مرد است، بدون دغدغه باید بپذیرید، اگر چه فکر می کنید که به خیر شما نیست.

عضو جامعه مدرسین حوزه تاکید کرد: دینداری بسیار سخت است و عمل به احکام خدا استقامت می خواهد؛ عزت شخص و جامعه در گرو قرآن است و هر قدر از قرآن فاصله بگیریم، سیر نزولی خواهیم داشت.
چهار شنبه 15 ارديبهشت 1389 - 08:09:33

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  دوشنبه 13 مرداد 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi