مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 انتشار اولین اثر برگزیده تالیف شده در پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر با همکاری موسسه آزمون یار پویا

 برگزاری دومین جلسه کارگروه بررسی و تصویب طرح نامه سطح چهار رشته تفسیر تطبیقی

 جلسه دفاع پایان نامه اعظم طلایی جم از طلاب سطح 3 با موضوع «نقش کنترل خشم دراصلاح روابط اجتماعی در قران باتکیه بر بیانات ایه الله جوادی املی »

 جلسه دفاع پایان نامه ریحانه جهانی از طلاب سطح 3 با موضوع «بررسی فقهی و قانونی و واگذاری مسئولیت به غیر مسلمان در حکومت اسلامی»

 برگزاری مصاحبه گرایش تاریخ اسلام و تفسیر و علوم قرآنی

 برگزاری کارگاه نگرش تا نگارش پایان نامه

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

خانه اخبار سفيران ايران و آمريكا در عراق...
دوشنبه 7 خرداد 1386     سفيران ايران و آمريكا در عراق
سفيران ايران و آمريكا در عراق امروز (دوشنبه) مذاكره با يكديگر درباره‌ي امنيت عراق را آغاز كردند، مذاكراتي كه از آن به عنوان ديپلماسي علني پس از سه دهه ياد شد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) رايان كروكر، سفير آمريكا در عراق نماينده‌ي واشنگتن در اين مذاكره بود و حسن كاظمي قمي، سفير ايران از جانب تهران در اين مذاكرات صحبت كرد، مذاكراتي كه در دفتر نوري المالكي، نخست وزير عراق درمنطقه‌ي الخضراي بغداد برگزار ‌شد.
پيش از ساعت 30/10 دقيقه به وقت محلي المالكي با هر دو سفير كه با يكديگر دست دادند، سلام و احوالپرسي كرد و آنها را به سوي اتاق كنفرانس كه سفيران بر سر يك ميز در كنار يكديگر نشستند، هدايت كرد. خبرگزاري آسوشيتدپرس به نقل از علي الدباغ، سخنگوي دولت عراق نوشت: اين نشست فقط بر عراق متمركز بود.
وي در پايان نشست نمايندگان ايران و آمريكا به خبرنگاران گفت: ميان دو كشور حسن نيت، تفاهم و تعهد وجود دارد.
هم‌چنين سفير آمريكا در عراق در پايان گفت‌وگوهاي خود با سفير ايران در بغداد طي كنفرانس خبري اعلام كرد: ما در اين گفت و گو نيامده بوديم كه دلايل اثبات‌ كننده‌اي براي فعاليت‌ ايراني‌ها در عراق ارايه بدهيم، بلكه ما خود مي‌دانيم كه ايراني‌ها در عراق هستند و فعاليت مي‌كنند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به نقل از شبكه‌ي تلويزيوني الجزيره، رايان كروكر، سفير آمريكا در عراق طي كنفرانس كوتاهي پس از پايان نشست چهار ساعته‌ي ايران و آمريكا به پرسش برخي از خبرنگاران خارجي پاسخ گفت.
وي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر آن كه آيا در اين ديدار پيامي نسبت به تمايل آمريكا يا خواست آمريكا براي برقراري و عادي‌سازي روابط با ايران ارايه شد و هم‌چنين از ايران به آمريكا، گفت : همان طور كه مي‌دانيد از مهمترين نقاط توافق دو جانبه براي برگزاري اين گفت و گو آن بود كه محور اصلي اين گفت وگو بر مسايل داخلي عراق متمركز باشد. بنابراين هيچ گونه گفت و گويي در اين زمينه كه بتواند گوياي ارايه‌ي يك پيام باشد انجام نگرفت.
كروكر همچنين در پاسخ به سوال ديگري مبني بر آن كه شما پيش از اين گفت و گو اعلام كرده‌ بوديد كه درباره‌ي فعاليت‌هاي ايراني‌ها در عراق و ورود اسلحه از ايران به عراق گفت و گو خواهيد كرد، گفت: هدف اصلي ما آن بود كه در اين زمينه تلاش بيشتري داشته باشيم ودر اين ارتباط سخن بگوييم اما طرف ايراني آمادگي اين موضوع را نداشت همچنين ما آمده‌ بوديم كه بگوييم اين گونه فعاليت‌ها در عراق از سوي ايران نه تنها براي عراق بلكه براي تمامي منطقه خطرناك است.
سفير آمريكا در بغداد همچنين گفت: به هر حال ما نيامده بوديم كه در اين گفت و گو مدارك و اسناد جهت اثبات فعاليت ايراني‌ها در عراق ارايه بدهيم زيرا كه ما مي‌دانيم ايراني‌ها درعراق هستند و فعال مي‌باشند.

دوشنبه 7 خرداد 1386 - 20:01:57

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  سه شنبه 8 مهر 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi