مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « احکام وضعی تصرف در سلول های بنیادی برای درمان بیماری ها در فقه اسلامی »

 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « ادلة وصول به ایمان از منظرکتاب و سنت»

 توزیع بیش از 150 بسته بهداشتی در بین طلاب مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « مطالعه تطبیقی جواز ترجمه قرآن از منظر فریقین »

 جلسه دفاع پایان نامه یکی از طلاب سطح 3 در رشته فقه و اصول 92

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « پاسخ ابن سینا به مسئله منطقی شر و پاسخ فخر رازی و خواجه نصیر طوسی »

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

گالری تصاویر: الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابی ...

 

خانه اخبار برخی می کوشند با مدیریت پشت صحنه وحدت ملی را خدشه ...
سه شنبه 12 خرداد 1388     برخی می کوشند با مدیریت پشت صحنه وحدت ملی را خدشه دار کنند
عده ای در تلاشند این اتحاد پربرکت ملی را برهم زنند به همین علت، همین که در جایی، وحدت ملی متجلی می شود تلاش می کنند در جایی دیگر، با تحریک آدمهای سطحی و مدیریت پشت صحنه برخی عناصر، وحدت ملی را خدشه دار کنند.
آیت الله خامنه ای امام راحل عظیم الشأن را نماد اسلام و رمز استقلال، عزت و وحدت ملی خواندند و تأکید کردند: این مواریث گرانقدر امام را باید با همه وجود حفظ کرد و یاد امام را به عنوان موهبتی الهی، همواره زنده نگه داشت.

رهبر معظم انقلاب صبح دوشنبه در دیدار اعضای ستاد برگزاری مراسم بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) تجلی و درک ابعاد جدیدی از شخصیت امام را با وجود گذشت سالها از رحلت آن بزرگوار نشانه ظرفیت عظیم امام راحل دانستند و افزودند: معمار کبیر انقلاب اسلامی از چنان اهلیت، شایستگی و ظرفیتی برخوردار بود که پروردگار متعال، رحمت و اراده خود را از طریق او متجلی ساخت و امام را مهمترین وسیله تحقق معجزه عظیم الهی یعنی پیروزی انقلاب اسلامی قرار داد.

حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین ابعاد وجودی امام خمینی به عنوان مظهر و رمز اتحاد ملی مردم ایران، خاطرنشان کردند: امام بزرگوار ما، کانون درخشان وحدت قلبی، روحی و عملی ملت بود و حتی مخالفانش، در دل به او احترام می گذاشتند و عظمت امام را تصدیق و تحسین می کردند.

رهبرانقلاب اسلامی اتکا، افتخار واعتزاز امام به اسلام ناب را، رمز تبدیل آن بزرگوار به «نماد اسلام» در ایران و جهان اسلام برشمردند و افزودند: با گذشت 20 سال از رحلت آن عزیز، ملت ایران و ملتهای مسلمان، همچنان امام را نماد اسلام می دانند و این حقیقتی انکارناپذیر است.

ایشان علاقه عمیق وقلبی ملت ایران به امام را باعث غلبه مستمر گفتمان امام برگفتمانهای دیگر دانستند وخاطرنشان کردند: فضای عمومی جامعه، سرشار یاد تعالی بخش و نشاط آفرین امام است وهمه جریانهای سیاسی، حتی کسانیکه از لحاظ فکری، همه مبانی وزیرساختهای نظری امام را قبول ندارند، خود را پیرو و طرفدار امام معرفی می کنند چرا که می دانند برای توده های عظیم ملت که نظام متکی بر آرای آنهاست، طرفداری از امام یک ارزش محسوب می شود و این واقعیتی کاملاً تأمل برانگیز است.

حضرت آیت الله خامنه ای، اصول ثابت و مستحکم امام خمینی (ره) را که از متن اسلام، استخراج شده است، رمز حمایت ملتها و روشنفکران جهان اسلام از امام خواندند و خاطرنشان کردند : امام بزرگوار، بدون کوچکترین رودربایستی با دیگران و بی اعتنا به اصطلاحات و مفاهیم روشنفکری شرق و غرب، اسلام ناب را به صراحت بیان و به آن اعتزاز و افتخار می کرد و ملتها و روشنفکران سراسر جهان اسلام نیز به همین علت جذب آن شخصیت عظیم الهی شده اند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) را، نماد حقیقی استقلال و عزت ملی برشمردند و افزودند: پروردگار حکیم، آن بنده صالح خود را به گونه ای آفریده و پرورش داده بود که بدون کوچکترین احساس حقارت، در مقابل هجوم گردنکشان سیاسی جهان می ایستاد و در مقابل سیل تهمت هایی که اصول او را ارتجاعی و بنیادگرایی می خواندند با افتخار و عزت کامل، از اسلام ناب دفاع می کرد و به همین دلیل به نماد حقیقی عزت ملی مردم ایران تبدیل شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به تلاش صدساله دشمنان برای القای احساس حقارت در ملت ایران خاطرنشان کردند: امام با نفس عیسوی خود، این ملت را درمقابل زورگویان جهانی، به ملتی سربلند وسرافراز مبدل ساخت و ملت قدرشناس ایران با درک عمیق این واقعیت آن عزیز سفر کرده را نماد و رمز استقلال ملی خود می داند.

حضرت آیت الله خامنه ای، متحد شدن اقوام مختلف ایرانی، پیروان مذاهب گوناگون و جناحها و جریانهای سیاسی را حول محور امام، جلوه ای از ظرفیت وحدت بخش امام راحل برشمردند و تأکید کردند: عده ای در تلاشند این اتحاد پربرکت ملی را برهم زنند به همین علت، همین که در جایی، وحدت ملی متجلی می شود تلاش می کنند در جایی دیگر، با تحریک آدمهای سطحی و مدیریت پشت صحنه برخی عناصر، وحدت ملی را خدشه دار کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به شرارتی که باعث فاجعه آفرینی در زاهدان شد افزودند: پس از آن دشمنان سعی می کردند اوضاع را به هم بریزند اما همه باید با هوشیاری اجازه ندهند که آرزوهای مخالفان استقلال و پیشرفت کشور محقق شود که البته مردم به فضل الهی هوشیارند و براساس فهم ویژه خود عمل می کنند.

ایشان، آحاد ملت را اعم ازشیعه و سنی، اقوام مختلف وجریانهای گوناگون سیاسی واجتماعی به حفظ و تحکیم وحدت ملی به عنوان میراث گرانقدر امام فراخواندند و تأکید کردند: درهمه مسائل از جمله انتخابات، باید بر مبانی مشترک از جمله قانون اساسی تکیه کرد و با حفظ احترام یکدیگر و نگه داشتن حرمت اصول و مبانی اجازه نداد برخی اختلاف نظرهای طبیعی، به زمینه ای برای خدشه به اتحاد ملی تبدیل شود.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تشکر صمیمانه از زحمات دست اندرکاران ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام به ویژه آقای محمدعلی انصاری رئیس این ستاد، خاطرنشان کردند: آحاد مردم قدرشناس ایران به مراسم 14 خرداد احساس دلبستگی دارند و به گونه ای عمل شود که حضور مردم در این مراسم، سهل تر و راحت تر باشد.

در ابتدای این دیدار محمدعلی انصاری رئیس ستاد برگزاری بیستمین سالگرد ارتحال امام خمینی در گزارشی از نحوه برگزاری این مراسم گفت: با توجه به در پیش بودن دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، محور اصلی برنامه های فرهنگی امسال، تبیین اهمیت حضور مردم درصحنه سیاسی کشور از دیدگاه امام خمینی است ضمن آنکه اصلاح الگوی مصرف درسیره امام نیز استخراج و بصورت گسترده در اختیار مردم قرار داده خواهد شد.

انصاری افزود: با همکاری بسیار خوب و شایسته همه دستگاههای اجرایی و دولتی، مراسم بیستمین سالگرد ارتحال امام خمینی، به مراسم باشکوهی برای تجلی وحدت همه وفاداران امام و بیعت با آرمانها امام خمینی و خلف شایسته او رهبر انقلاب اسلامی تبدیل خواهد شد.


سه شنبه 12 خرداد 1388 - 08:06:37

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  دوشنبه 13 مرداد 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi