مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « احکام وضعی تصرف در سلول های بنیادی برای درمان بیماری ها در فقه اسلامی »

 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « ادلة وصول به ایمان از منظرکتاب و سنت»

 توزیع بیش از 150 بسته بهداشتی در بین طلاب مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « مطالعه تطبیقی جواز ترجمه قرآن از منظر فریقین »

 جلسه دفاع پایان نامه یکی از طلاب سطح 3 در رشته فقه و اصول 92

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « پاسخ ابن سینا به مسئله منطقی شر و پاسخ فخر رازی و خواجه نصیر طوسی »

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

 https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/4/11/2173831_379.jpg

تصاویر متحرک ولادت حضرت معصومه (س)(سری 13) – تصاویر متحرک وبلاگ و ...

خانه اخبار رهبر معظم انقلاب در ديدار نمايندگان مجلس هشتم:...
چهار شنبه 22 خرداد 1387     رهبر معظم انقلاب در ديدار نمايندگان مجلس هشتم:
نمايندگان مجلس استقلال در تصميم گيري را كاملا حفظ کنند
ـ حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار نمايندگان دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي، مردم سالاري ديني را متکي و مبتني بر ولايت پروردگار خواندند و با تأکيد بر اهميت دو وظيفه اساسي مجلس يعني قانونگذاري و نظارت، و نيز حفظ و تقويت همگرايي قواي سه گانه افزودند: نمايندگان مجلس بايد حقيقتاً مردمي باشند و مردمي بمانند.


به گزارش خبرگزاري رسا، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار نمايندگان دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي، مردم سالاري ديني را متکي و مبتني بر ولايت پروردگار خواندند و با تأکيد بر اهميت دو وظيفه اساسي مجلس يعني قانونگذاري و نظارت، و نيز حفظ و تقويت همگرايي قواي سه گانه افزودند: نمايندگان مجلس بايد حقيقتاً مردمي باشند و مردمي بمانند.


ايشان عبوديت و احساس مسئوليت در مقابل پروردگار را، مهم­تر از همه عوامل و مسائل دانستند و خاطرنشان کردند: اگر مسئولان و مديران نظام، از چنين احساس و تعهدي برخوردار باشند همه اختلاف نظرها و سلايق و همه انگيزه هاي معقول در محيطي امن و آرام، همگرا مي شود و کارها و مشکلات تدبير خواهد شد.


رهبر انقلاب اسلامي تکامل معنوي انسان را هدف نهايي جمهوري اسلامي ايران برشمردند و خاطرنشان کردند: تشکيل جامعه اسلامي با نظامي عادلانه، هدف ميانه اي است که زمينه را براي تحقق هدف غايي پيامبران ، يعني تکامل معنوي بشر، فراهم مي کند.


حضرت آيت الله خامنه اي، شناخت و درک «تکاليف الهي» و انجام دادن شجاعانه، قاطعانه و توأم با آرامش قلبيِ اين تکاليف را زمينه ساز جلب رضايت پروردگار و رسيدن هر فرد به نقطه امن و امان الهي دانستند و افزودند: اين تکاليف، هنگامي که شخص در موضع بسيار حساس قانونگذاري براي کشور قرار مي گيرد، بسيار سنگين و پراهميت مي شود.


ايشان، قانون را نرم افزار حرکت عظيم هر کشور خواندند و افزودند: قانونگذاري براي هر کشور و ملتي في نفسه مهم است ، اما براي کشوري همچون جمهوري اسلامي ايران و ملت بزرگي نظير ملت ايران که راه نويني را درمقابل بشر گشوده است ، از اهميتي بسيار فراوان­تر برخوردار مي شود.


حضرت آيت الله خامنه اي جمهوري اسلامي را «فريادي رسا و بلند» در مقابل حرکت کور نظام­هاي سلطه براي پايمال کردن انسانيت و عدالت برشمردند و خاطرنشان کردند: تنها راه گسترش نفوذ معنوي اين فرياد رسا و اين پيام نو و نجات بخش، تبليغ صحيح ، يعني تشکيل نظامي عادلانه و مبتني بر تفکرات اسلامي و ارائه آن به ملتهاست چرا که حرف و پيام امام خميني (ره) و جمهوري اسلامي، ذاتاً جذاب و اثربخش است.


ايشان، مردمسالاري ديني و مظاهر آن از جمله نمايندگي ملت در نظام جمهوري اسلامي را داراي ريشه هايي بسيار عميق دانستند و افزودند: ولايت الله، مبنا و پايه اساسي تفکر اسلامي است و خداوند به انسان­ها حق داده است که اين ولايت را به کس يا کساني بسپارند که در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مجاري اين اعمال ولايت و واگذاري حق ، يعني انتخابات، مشخص شده است و اين، پايه اصيل، عميق و حقيقتاً مورد اعتقاد مردمسالاري ديني است.


ايشان با تبيين تفاوت نگاه­هاي موجود در نظام­ها و دموکراسي هاي رايج در جهان با بينش اسلامي افزودند: در نگاه اسلامي، ولايت مختص پروردگار است و اين ولايت تنها از مجاري الهي که در اسلام تعيين و براساس کتاب و سنت در قانون اساسي بر آن تأکيد شده ، قابل اعمال و مورد قبول است که با اين نگاه و بينش، نمايندگي ملت به ولايتي که برخاسته از ولايت الهي است تبديل مي شود و به همين علت، قوانيني که تصويب مي شود براي همه لازم الاجرا است.


رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به نکات مورد تأکيد در پيام ايشان به مناسبت آغاز فعاليت مجلس هشتم افزودند: قانون بايد جامع، کامل، ماندگار، صريح، تأويل نا پذير، کارشناسي شده، گره گشا و ناظر بر مشکلات زندگي مردم باشد و جز مواردي که براي باز کردن گره ها در کوتاه مدت لازم است، بتواند در شرايط و موقعيت­هاي مختلف اجرا شود و مردم را در باره به تصميماتشان براي آينده، خاطرجمع کند.


ايشان تدابير ميان قوه اي را براي حل تفاوت ديدگاه­ها و سلايق ضروري دانستند و افزودند: اگر درباره حدود اختيارات، تفاوت ديدگاهي وجود داشته باشد مي توان با تعامل مسئولان قوا، و «استناد به قانون اساسي، بهره مندي از ديدگاه کساني که در قانون اساسي، به عنوان مفسران اين قانون تعيين شده اند و نيز استفاده از نظر نخبگان و صاحبنظران ، آنها را حل کرد.


حضرت آيت الله خامنه اي بر پرهيز کامل نمايندگان مردم از تأثيرپذيري از افراد متنفذ تأکيد و خاطرنشان کردند: نمايندگان مجلس بايد استقلال در تصميم گيري را که قانون اساسي به آنها داده است،کاملاً حفظ کنند.


رهبر انقلاب اسلامي، نظارت مجلس را به موازات قانونگذاري، بسيار مهم و لازم دانستند و افزودند: در اوج اعمال وظايف نظارتي مجلس، بايد کاملاً مراقب و هوشيار بود که اين امر، به وسيله اي براي معارضه قوا تبديل نشود.


ايشان خاطرنشان کردند: ايجاد اختلاف ميان قوا و رخنه در بافت يکپارچه مجموعه قواي سه گانه که فرماندهي کل کشور را بر عهده دارند ، از آرزوهاي بزرگ و ديرينه دشمنان اسلام و ملت ايران است که گاه علناً و هم اکنون به طور غيرعلني اما کاملاً جدي پيگيري مي شود و بايد مراقب آن بود.


ايشان با تشکر صميمانه و عميق از تلاش­هاي آقاي حداد عادل رئيس، هيأت رئيسه و نمايندگان مجلس هفتم براي جلوگيري از بروز اختلاف ميان مجلس با قواي ديگر افزودند: مجلس هشتم نيز بايد بر اين مسئله و همکاري با دولت به عنوان يک اصل تکيه کند چرا که دولت انصافاً پرکار و خستگي ناپذير است و همان کارها و اهدافي را پيگيري مي کند که مجلس در پي آن است.


حضرت آيت الله خامنه اي مردمي ماندن نمايندگان مجلس و استمرار ارتباط با مردم را مهم خواندند و افزودند: در جمهوري اسلامي هيچ کسي و هيچ مسئولي نبايد به شکل گيري يک طبقه جديد اشرافي کمک کند ، به همين علت همه مسئولان از جمله نمايندگان مجلس بايد پاک وارد ميدان شوند و پاک بمانند و در مقابل فتنه هاي پيچيده دل، کاملا مقاومت و مراقبت کنند.


رهبر انقلاب اسلامي خودسازي را، اساس همه موفقيت­هاي حقيقي دانستند و نمايندگان منتخب ملت را به ياري گرفتن از پروردگار، پناه آوردن به قرآن و ادعيه و قدرشناسي دوران کوتاه 4 سال نمايندگي، توصيه کردند.


در آغاز اين ديدار آقاي لاريجاني رئيس مجلس هشتم با اشاره به توان علمي و تجربي نمايندگان اين دوره گفت: ظرفيت تخصصي همراه با تجربيات مفيد نمايندگان، زمينه لازم را براي حرکت نرم افزاري کشور فراهم مي کند ضمن آنکه قصد داريم با اتصال اين ظرفيت به قلمرو وسيع نخبگان، جوهره عقلانيت نظام را توسعه دهيم.


آقاي لاريجاني به همزماني آغاز به کار مجلس هشتم با موقعيت ممتاز بين المللي نظام جمهوري اسلامي و نيز شرايط داخلي کشور اشاره کرد و افزود: با وجود اين موفقيتها، پيچيدگي شرايط بيروني، دقت در تصميم گيري و اجرا را مي طلبد و مجلس آماده است با کمک به ساير قوا، حرکت توسعه عدالت خواهانه و روند تحقق اهداف سند چشم انداز را شتاب بخشد.


رئيس مجلس شوراي اسلامي تدوين مدل توسعه بومي کشور را ضروري دانست و افزود: اين مدل توسعه بايد برپايه تأملات اصيل اسلامي و فقهي، دستاوردهاي مديريت 30 ساله کشور و تجربيات دنياي امروز تدوين شود.


آقاي لاريجاني از تدوين روشهاي نوين نظارت فعالانه مجلس خبر داد و با اشاره به تشکيل کميته هاي هماهنگي با ساير قوا گفت در رايزني با رئيس جمهور و رئيس قوه قضاييه به ترکيب مناسبي براي اين کميته هاي کارشناسي رسيده ايم و روند اجراي وظايف سنگين مجلس را به ياري خداوند و با تدبير، دورانديشي شجاعت و صراحت ادامه مي دهيم.
منبع: رسا نيوز

چهار شنبه 22 خرداد 1387 - 08:26:13

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  دوشنبه 23 تير 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi