مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 پیام نوروزی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰

 برگزاری جلسه دفاع طلاب سطح 3 با موضوع « راه‌کارهای پاسخ‌گویی به پرسش‌های کلامی کودکان »

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « مفهوم و عملکرد تناسخ در معناسازی محتوا و فرم سینمای هالیوودی

 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « نقش خانواده در جلوگیری از انحرافات فکری و عقیدتی نوجوانان و جوانان از منظر آیات و روایات »

 برگزاری جشن میلاد امام علی (ع) از سوی مرکز نیکوکاری نسیم کوثر

 برگزاری هم اندیشی بین المللی «فاطمه زهرا (س)، کنشگری زن مسلمان فرهیخته در جهان معاصر» در مجتمع کوثر

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

در مقاطع سطح 2 (کارشناسی)، سطح 3 (کارشناسی ارشد)، سطح 4 (دکتری) طلبه خواهر می پذیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 55159696-55602857

09195368322

09121574158

09212437759

از ساعت (9 الی 13)تماس حاصل فرمایید.

آدرس جهت مراجعه حضوری: تهران- ضلع جنوبی پارکشهر- خیابان بهشت- خیابان شیخ فضل الله نوری- پلاک 18

خانه اخبار ◾️ بمناسبت میلاد حضرت زینب سلام الله علیها معرفی...
سه شنبه 2 دي 1399     ◾️ بمناسبت میلاد حضرت زینب سلام الله علیها معرفی تبلیغ پژوهش محور در فضای مجازی صورت پذیرفت

♦️در این مراسم منبع شناسی آثار در زمینه شخصیت وزندگانی حضرت زینب سلام الله علیها انجام شد
گفتنی است در این مراسم کتاب پیام بر عاشورا اثرخانم دکترخدیجه جلالی مدیرپژوهشکده تخصصی بانوان مجتمع علوم اسلامی کوثر با دوزبان فارسی وترکی استانبولی معرفی گردید.
گفتنی است این اثر در این ایام میلاد حضرت زینب سلام الله علیهامراحل ترجمه ترکی آن به اتمام رسید.

 

 

♦️خانم دکتر جلالی در مراسم معرفی کتاب گفت :ارزش و عظمت زینب کبرى‌، به خاطر موضع و حرکت عظیم انسانى و اسلامى او بر اساس تکلیف الهى است. کار او، تصمیم او، نوع حرکت او، به او این‌طور عظمت بخشید. هر کس چنین کارى بکند، ولو دختر امیرالمؤمنین علیه‌السّلام هم نباشد، عظمت پیدا مى‌کند. بخش عمده این عظمت از این‌جاست که اولاً موقعیت را شناخت؛ هم موقعیت قبل از رفتن امام حسین علیه‌السّلام به کربلا، هم موقعیت لحظات بحرانى روز عاشورا، هم موقعیت حوادث کشنده بعد از شهادت امام حسین را؛ و ثانیاً طبق هر موقعیت، یک انتخاب کرد. این انتخاب‌ها زینب را ساخت.(بیانات مقام معظم رهبری در دیدار زنان پرستار؛ 22/8/70)
خطبه فراموش نشدنى زینب کبرى‌ در بازار کوفه یک تحلیل عظیم از وضع جامعه اسلامى است؛آنچه که از بیانات زینب کبرى‌ باقى مانده است و امروز در دسترس ماست، عظمت حرکت زینب کبرى‌ را نشان می‌دهد. خطبه فراموش نشدنى زینب کبرى‌ در بازار کوفه یک حرف زدن معمولى نیست، اظهارنظر معمولى یک شخصیت بزرگ نیست؛ یک تحلیل عظیم از وضع جامعه اسلامى در آن دوره است که با زیباترین کلمات و با عمیق‌ترین و غنى‌ترین مفاهیم در آن شرائط بیان شده است. قوّت شخصیت را ببینید؛ چقدر این شخصیت قوى است. در یک چنین شرائط بحرانى، ناگهان این خورشید عظمت طلوع می‌کند؛ همان لحنى را به کار می‌برد که پدرش امیرالمؤمنین علیه‌السلام بر روى منبر خلافت در مقابل امت خود به کار می‌برد؛ همان جور حرف می‌زند؛ با همان جور کلمات، با همان فصاحت و بلاغت، با همان بلندى مضمون و معنا.
با این بیان قوى، با این کلمات رسا، آن هم در آن شرائط دشوار، اینگونه صحبت می‌کرد.این زن است که الگوست؛ الگو براى همه مردان بزرگ عالم و زنان بزرگ عالم است در خطبه اش انقلاب نبوى و انقلاب علوى را آسیب‌شناسى می‌کند؛ می‌گوید شماها نتوانستید در فتنه، حق را تشخیص بدهید؛ نتوانستید به وظیفه‌تان عمل کنید؛ نتیجه این شد که جگرگوشه پیغمبر سرش بر روى نیزه رفت. عظمت زینب را اینجا می‌شود فهمید....
معرفی کتاب" پیام بر عاشورا "
خصایصی كه امام علی علیه السلام بارها در كلام خود، كوفیان را به این جهت سرزنش مى‏فرمود، و فرجام جهادگریزى‏ها و بى‏وفایى‏ها به امام على علیه‌السلام، نفرین‏هاى متعدد حضرت درناسپاسى آنها بود و ننگى كه با به شهادت رساندن حیدر كرّار در محراب عبادت، براى همیشه تاریخ بر پیشانى كوفیان پیمان‏شكن ماندگار شد.لذا با بررسی سیره وشخصیت کوفیان در کلام حضرت امام علی علیه السلام وآینه بی بدیل ایشان حضرت زینب کبری سلام الله علیها می‌توان به شکاف وگسست رفتار دینی وآسیب شناسی دینداری آنان پی برد.
دراین پژوهش سعی شده، غدر و حیله و بى‏وفایى مردم کوفه در بیان حضرت زینب سلام الله علیها ومقایسه آن با کلمات گهر بار امام علی علیه السلام بیان گردد واز جهت ادبی وآسیب های اجتماعی مورد تطبیق قرار گیرد چرا که به حق کلام زینب سلام الله علیها بر گرفته از سخنان پدر بزرگوارش می‌باشد.
ساختار پژوهشی
مطالب کتاب شامل: دیباچه ومقدمه که شامل مختصری از حالات وویژگی های عقیله العرب بزرگ بانوی پیام بر عاشوراء ومحتوای تطبیقی می‌باشد.
ابتدا بیان بخشی از خطبه حضرت زینب سلام الله علیها وترجمه وبیان ساختار ادبی وتحلیل وتطبیق اجتماعی با رویکرد آسیب های دین داری واجتماعی به صورت کاملا تشریحی وتطبیقی پرداخته شده است.
بهره گیری از تشبیه أعمال کوفیان به امور حسی ودارا بودن کلمات از معنای عاطفی وتاثیر برانگیز واسلوب تکرار وجملات دعایی ونفرین وندایی وطلبی در برانگیختن عواطف مخاطبان و استفاده از اسلوب عاطفه وانذار وصور خیال وگفتمان حماسی با تمام ابعاد.
پیشیته این کار با توجه به وجود شروح مختلف ؛ اما کتاب شامل مطالعه تطبیقی کلام زینب سلام الله علیها با کلام گهر بار امام علی علیه السلام از مطالعاتی است که شاید به جهت تخصصی بودن کمتر به آن پرداخته شده است که در ساختار کتاب مشروح آن بیان شد.
نام گذاری :از آنجا که نقش ورسالت ابن بانوی بزرگ عاشورا درحماسه کربلا بسیار مهم وبی بدیل می‌باشد عنوان "پیام بری"شاید از عناوینی است که به نحوی بتواند درشناساندن مسوولیت وتاثیر ایشان در انتشار نتایج این قیام وپاسداشت آن نقش داشته باشد همین رهبریِ "پیامبر" گونه کاروان و"پیام بری" این اهداف برای امتها موجب حفظ ارزشها وجاودانگی آن شد

 


سه شنبه 2 دي 1399 - 14:58:57

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  پنجشنبه 26 فروردين 1400
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi