مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 آغاز پذیرش سطح 2 در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

 برگزاری دوره تخصصی عربی معاصر با حضور طلاب سطح 4 در مجتمع کوثر

 حضور اساتید و طلاب مجتمع کوثر در تجمع به منظور حفظ حجاب و عفاف

 برگزاری ائین افتتاحیه مرکز نیکوکاری نسیم کوثر

 برگزاری جلسه شورای اساتید در مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه با موضوع «نقد و بررسی حقیقی یا نمادین بودن داستان های قرآن از منظر آیات و روایات» در مجتمع کوثر

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 پیام تسلیت درپی درگذشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد مؤمن

 بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

 

 نتیجه تصویری برای عید غدیر متحرک

خانه اخبار سفر علمي تبليغي جمعي از اساتيد مجتمع آموزش علوم ا...
یکشنبه 19 اسفند 1397     سفر علمي تبليغي جمعي از اساتيد مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر به كشور تركيه همزمان با ولادت حضرت زهرا سلام الله عليها


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلالی مدیر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر از سفر علمی تبلیغی جمعی از اساتید این مجتمع به کشور ترکیه همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) خبر داد.

 دکتر جلالی با بیان این که حضور در استانبول ترکیه با هدف معرفی بانوی تراز انقلاب اسلامی صورت گرفت، گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا(س) جمعی از اساتید و دانش آموختگان مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در سفری علمی به استانبول ترکیه عزیمت کردند.

دکتر خدیجه جلالی ، در ادامه افزود: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) مدیر و جمعی از اساتید مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با هدف معرفی زن مسلمان  وتراز انقلابی در کشورهای اسلامی و بررسي چالش های پیش رو با حضور در شهر استانبول ترکیه با مسئولین احزاب اسلامی، برخی رؤسای دانشگاه های اسلامی، و رئیس جامعه المصطفی ودانشگاه الهیات استانبول  دیدار و گفتگو کردند.

مدیر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر اظهار داشت: اولین بازدید ما از مرکز علمی حضرت فاطمه زهرا(س) بود که جزو مدارس علمیه ویژه بانوان شیعه و سنی در شهر استانبول بود اين مدرسه زير نظر جامعه المصطفي  فعاليت ميكنندوطلاب تا مقطع سطح 2(كارشناسي) در حال تحصيل مي باشند.در نشستي كه  با طلاب و اساتید این مجموعه انجام شد با بيان حديثي جايگاه طلاب دركسب علوم ديني تبيين شد

وی،  از ديدار با مسئولين موسسه زهرا آنام اينگونه مي گويد: اهم فعالیت  این موسسه کمک به بی بضاعتان معرفی و شناساندن حضرت زهرا سلام الله علیها در جامعه ی زینبیه این موسسه تنها و اولین انجمن زنان است که در حال حاضر صدها خانواده بی بضاعت را تحت پوشش قرار داده و کمک رسانی می کند در ایام خاصی از سال مانند ماه رمضان انجام می پذیرد و در حال حاضر چندین هزار کودک بی سرپرست از این کمک ها بهره مند شده اند.در کنار این فعالیت ها موسسه زهرا آنام اقدام به تاسیس و مدیریت مهدکودک نموده است که عقاید و مسائل مربوط به شیعه آموزش داده می شود. این انجمن روز شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها برنامه فوق العاده برگزار می کند .در ترکیه ۲۵ میلیون علوی و سه میلیون شیعه زندگی می‌کنند که از این تعداد یک میلیون شیعه در استانبول ساکن هستند در اینجا علوی ها هم شیعه محسوب می شوند.

وی افزود: در دیدارسوم كه با رهبر شيعيان تركيه شيخ صلاح الدين انجام شد ايشان از فعاليت ها و مبارزات انقلابي خود عليه كفر و استكبار توضيحاتي را بيان نمودند و اينكه پس از مشقت ها و سختي هاي زيادي توانسته اند منطقه شيعه نشين زينبيه را كه مركز فعاليت هاي شيعيان آن كشور است سازماندهي و مديريت نمايند.

وی با اشاره به دیدار اساتید مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با رهبر شیعیان ترکیه، گفت: در این دیدار که با حضور آقای شیخ صلاح الدین رهبر شیعیان ترکیه صورت گرفت و به مدت 3 ساعت به طول انجامید، به تبیین و  جایگاه نقش شیعیان در ترکیه پرداختند و بر اتحاد بین شیعیان و اهل سنت تاکید داشتند، به طوری که اهل سنت و مسئولان کشور ترکیه در برنامه های شیعیان حضور پررنگ و ویژه ای دارند.

 جلالی افزود: از جمله خدمات بسیار مهم شیخ صلاح الدین به ویژه دختران ایشان تاسیس خیریه ای تحت عنوان «زهرا آنام» است که در کمک رسانی به مستضعفین و مردم مظلوم فلسطین، یمن و سوریه نقش بسزایی ایفا می کنند و خواستار تعامل و همکاری با بانوان ایرانی در این زمینه بودند.

مدیر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر بیان داشت: در دیدار اساتید این مجتمع با آقای موسی آیدین مدیر موسسه کوثر متعلق به شیعیان ترکیه، ایشان توضیحاتی درباره تاسیس موسسه و اهداف و فعالیت های آن ارائه دادند. این موسسه که در سال 1992 تاسیس شده است فعالیت های علمی خوبی در حال انجام است که از آن جمله می توان به ترجمه و چاپ آثار علامه طباطبایی و شهید مطهری اشاره کرد.

 

وی اظهار داشت: در ادامه بازدید از مراکز علمی و فرهنگی استانبول ترکیه، مدیر و اساتید مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با حضور در نمایندگی جامعه المصطفی با رئیس و اساتید آن مرکز دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار آقای دکتر کاشانی ابراز امیدواری کردند که این سفر دستاوردهای خوبی برای جامعه زنان جمهوری اسلامی و شیعیان ترکیه داشته باشند.

 جلالی با بیان این که امام و رهبر در قلوب شیعیان ترکیه جایگاه ویژه ای دارند، افزود: بنا به اظهارات رئیس نمایندگی جامعه المصطفی در ترکیه، همکاری های خوبی بین مراکز علمی دانشگاه های ترکیه در حال انجام است. به طوری که هم اکنون 30 مسجد منصوب به شیعیان در ترکیه فعالیت خوبی دارند و به برکت انقلاب اسلامی شیعیان ترکیه دارای عزت و احترام بیشتری هستند ارتباط خوبی بین شیعیان اینجا و جمهوری اسلامی است . برخی از اهل سنت ترکیه و شیعیان ترکیه ارادت خاصي به انقلاب اسلامي ايران دارند و این یک فرصت طلایی است.

 

مدیر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در ادامه با بیان این که هدف اصلی این سفر دیدار با بانوان مسلمان و عدالت خواه و تبیین زن تراز انقلاب اسلامی بود، گفت: از جمله دیدارهایی که در همین راستا انجام شد دیدار با اعضای حزب وطن بود ، در دیدار با بانوان این حزب که چپ گرا و ضدامپیریالسم  بودند پیرامون مسائل مشترک تبادل نظر شد. این حزب عمدتا بر موضوعات عدالت و آزادی تمرکز داشت و از جمعیت زنان از سراسر جهان عضو گیری داشتند و بر مسائلی همچون حمایت از جایگاه خانواده، حقوق سیاسی و اجتماعی زنان تاکید ویژه ای داشتند. وی گفت: نکته قابل توجه این که این بانوان سخنان ضدآمریکایی رهبر معظم انقلاب را جمع آوری و به زبان ترکی ترجمه کرده بودند.

در ادامه اين ديدارها نشست صميمي با مسئو لين موسسه آل بيت كه نمايندگي دفتر آيات عظام حضرت آيت الله خامنه اي و حضرت آيت الله سيستاني انجام گرفت.

 وی با اشاره به دیدار با اعضای انجمن قدس ترکیه، بیان داشت: اعضای این انجمن که اهل سنت بودند دارای تفکرات انقلابی بوده و مسئولین این حزب با توجه به اشتراکات معنوی و فکری به دیدار مقام معظم رهبری هم آمده بودند. و با تاسیس خیریه هایی حمایت های ویژه ای از زنان جامعه ترکیه در بعد آموزش معارف دینی و قرآنی و دیگر خدمات اجتماعی دارند. 

مدیر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر به دیدار با اساتید و اندیشمندان دانشگاه اسلامی استانبول اشاره کرد، و بیان داشت: مباحث و نظرات خوبی در موضوعات علمی و سرفصل های دروس ارائه شده در هر دو نهاد صورت گرفت.

وی افزود: همچنین بنا شد تا همکاری های پژوهشی بین مجتمع کوثر و دانشگاه اسلامی استانبول با ارائه مقالات علمی توسط اساتید هر دو نهاد و انتشار آن در مجلات پژوهشی دو طرف شکل بگیرد.

 فعالیت های اجتماعی و علمی و جایگاه زنان در دو کشور ایران و ترکیه مورد بحث  قرار گرفت و در خصوص چالش های پیش رو گفتگو شد. همچنین توافق شد گروه های علمی و پژوهشی با هدف تاسیس «مجمع علمی زنان مسلمان» تشکیل شده و با شناسایی نقاط مثبت و ضعف، همکاری های دو جانبه تقویت و موانع برطرف شود تا ان شاءالله مقدمات تاسیس مجمع علمی فراهم گردد.

جلالی با اشاره به حضور اساتید مجتمع کوثر در نماز جمعه اهل سنت، گفت: حضور اساتید ما با پوشش حجاب برتر در نماز جمعه و دیگر مراکز فرهنگی و اجتماعی استانبول موجی شگفتی و تعجب بانوان ترکیه ای شده بود و این پوشش بیانگر حضور یک زن مسلمان، انقلابی و ایرانی بود و این مسئله برای آنان خیلی مورد توجه قرار گرفت.

وی گفت: شرکت در جشن میلاد حضرت زهرا(س) که با حضور نویسندگان زن مسلمان ترکیه برگزار شد از دیگر برنامه های سفر اساتید مجتمع کوثر به ترکیه بود و بنده در این مراسم به تبیین نقش و جایگاه زن در انقلاب اسلامی پرداختم و سعی کردیم به دور از هرگونه تعصب ، مشترکات را بیان نموده و این موضوع را تبیین کنیم که زن ایرانی برای حضور در جامعه و فعالیت های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظایر آن مشکلی نداشته و در پرتو انقلاب اسلامی در همه عرصه های اجتماع حضوری بانشاط و فعال دارند.


یکشنبه 19 اسفند 1397 - 10:23:43

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  چهار شنبه 30 مرداد 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi