مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری نهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه

 برگزاری نشست علمی پژوهشی با موضوع «عوامل موفقیت در علم آموزی» به مناسبت هفته پِژوهش

 دفاع پایان نامه با موضوع « فرآیند آموزش معاد با تاکید برتفسیر تنزیلی »

 دفاع پایان نامه با عنوان « بررسی قرآنی عملکرد پیامبر در تبدیل تهدیدهای اجتماعی سیاسی به فرصت » در مجتمع کوثر

 برگزاری اولین جلسه دوره تربیت مربی نگرش سیستمی بر ساختار تحکیم خانواده

 برگزاری هشتمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده

 بیانیه مرکز مدیریت حوزه به مناسبت یوم الله ۱۳آبان

 جاماندگان اربعین

 دیدار رهبر معظم انقلاب با هیئت های دانشجویی

 حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه شد

 پیام تبریک اساتید، طلاب، مبلغات و کارکنان مجتمع آموزش علوم اسلامی به رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی

 بیانیه اساتید، نخبگان، طلاب و روحانیون کشور پیرامون اغتشاشات اخیر

 

تصویر مرتبط

خانه اخبار اولین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البل...
سه شنبه 3 مهر 1397      اولین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی در مجتمع کوثر
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، اولین جلسه اخلاق در نهج البلاغه همزمان با شروع سال تحصیلی 98-97 با سخنرانی حجت الاسلام نوری زاده مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در  برگزار شد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، در ابتدا ضمن عرض تسلیت به مناسبت عزاداری آقا اباعبدالله الحسین (ع) و کشته شدن جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی شهر اهواز در ادامه ، گفت: شروع سال تحصیلی جدید به طلاب و مسئولین اجرایی و اساتید حوزه گرامی می داریم.

وی، در ادامه با بیان احادیثی در اهمیت علم وطلب علم آموزی به حدیث اطْلُبُوا الْعِلْمَ وَ لَوْ بِالصِّينِ فَإِنَّ طَلَبَ الْعِلْمِ فَرِيضَةٌ عَلَى كُلِّ مُسْلِم‏ اشاره کرد و نکاتی را پیرامون این حدیث شریف بیان کرد.

ایشان، خاطر نشان کرد: بخشی از قیام امام حسین همین خارج کردن مردم از جهالت است و اینکه عقول مردم به شکوفایی برسد .بحث در این جلسه ادامه نامه 31 نهج البلاغه که نامه امام علی (ع) است به فرزندش امام حسن (ع) که امام علی بدر امت اسلامی است و فرزندش امام حسن نماینده همه فرزندان بشریت میباشد، این نامه در سال 38 هجری نوشته شده که یکی دو سال با شهادت امیرالمومنین فاصله دارد .

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران یاد آور شد: پس از آن حضرت توجه می دهند که آخرت خود را بساز وزمانی نمی گذرد و تو نیز به تاریخ می پیوندی ، این در حقیقت نتیجه تفکر در تاریخ است؛ مهمترین بهره از دنیا را کسی میبرد که بتواند آخرت خود را بسازد و در قرآن آمده است که اگر دنبال عزت هستید همه عزت از آن خداست.

حجت الاسلام نوری زاده، تصریح کرد: امیر المومنین در مرحله ای از ایمان است که میفرماید: اگر پرده ها از جلوی چشمان علی برداشته شود چیزی برایمانش اضافه نمیشود یعنی حضرت به مرحله یقیق رسیده است، ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه: چون حضرت نور مطلق است و این عزت را خدای تعالی به امام حسین (ع) بخشیده است.

وی، در ادامه یاد آور شد: منظور اینکه چون انسان مسئول گفتارش می باشد درباره خطاهای زبان شمارش کرده اند که تا صد و پنجاه گناه می رسد زبان هر روز بر اعضای دیگر وارد می شود و می پرسد امروز را چگونه صبح کردید؟اعضا و جوارح به او پاسخ می دهند که حال  ما خوب است اگر تو شر خود را از ما کم کنی...

حجت الاسلام نوری زاده، با بیان روایتی از معصوم اینگونه بیان کرد: خردمند و عاقل کسی است که به دهنگام صحبت در آن می اندیشد چه بسیار سخنورانی به دلیل احادیث ناروایی که بر زبانشان جاری می شود بر خودشان جنایت وارد می شود .

 


سه شنبه 3 مهر 1397 - 16:40:52

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  جمعه 23 آذر 1397
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi