مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری هشتمین جلسه دوره تربیت مربی خانواده با موضوع "خانواده و فضای مجازی" در مجتمع کوثر

 برگزاری جشن میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) در مجتمع کوثر

 هفدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده

 هفدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه در مجتمع کوثر

 برگزاری دوره آموزش تربیت مربی نگرش سیستمی بر ساختار تحکیم خانواده با موضوع <رفتار و اعمال تخریب‌گر در تربیت کودک> در مجتمع کوثر

 شانزدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 پیام تسلیت درپی درگذشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد مؤمن

 بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

 آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

 

 

 

تصویر مرتبط

 

خانه اخبار نشست مشترک اساتید دانشگاه سوئیس با اساتید و طلاب ...
چهار شنبه 26 ارديبهشت 1397      نشست مشترک اساتید دانشگاه سوئیس با اساتید و طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، نشست مشترک اساتید دانشگاه سوئیس با اساتید و طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه برگزار شد.

جلالی، مدیر مجتمع کوثر، با عرض خیر مقدم به دکتر نایف استاد دانشگاه زوریخ  بزرگ ترین دانشگاه کشور سوئیس، به بیان گزارش اجمالی از فعالیت‌های علمی وپژوهشی صورت گرفته در مجتمع کوثر پرداخت.  

دکتر نایف از اساتید دانشگاه زوریخ درابتدا با ابراز خرسندی از حضور در حوزه علمیه کوثر، به معرفی  اجمالی از فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود پرداخت و فعالیت های علمی صورت گرفته با موضوع شیعه شناسی در حوزه انسان شناسی و فلسفه اخلاق را بیان کرد و گفت: در حال حاضر به مذهب شیعه توجه ویژه ای نموده اند و جلوه های ظهور شیعه در فرهنگ ایرانی اسلامی مثل پیاده روی اربعین را مورد مطالعه و تحلیل قرار داده اند، بنابر این ما به صورت علمی باید دین شیعه را به جهانیان بشناسانیم.

دکتر نایف در ادامه به توضیح مختصری به کتابی نوشته خودشان در مورد مسئله‌ی خیردر قرآن و سنت و ارتباط آن با حوزه اقتصاد وارتباط آن با  امر به معروف و نهی از منکر در نظریه های سیاسی پرداخت و به لزوم بکارگیری روش علمی در مطالعات و برگزاری گفتمان های علمی برای شناساندن موضوعات و مباحث دین اسلام و مخصوصاً مذهب شیعه تاکید کرد و به طلاب توصیه نمود که نگاهشان را در حوزه آثار جهانی باید نگاه تحلیلی- انتقادی نمایند.

 در ادامه اساتید و طلاب نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با تعامل بیشتر مباحث علمی در خصوص ترویج فرهنگ شیعی بیان نمودند.

دکتر نایف، در پاسخ به سوالات به چند نکته اشاره نمود که؛ عبارت است از: در حوزه اروپا نگاه به زنان نگاهی جنسیتی و فمنیستی است که این نگاه از سوی زنان اروپایی وآمریکایی نیز مورد انتقاد بسیار قرار گرفته است  این نگاه مبتنی بر پیش داوری نسبت به زنان علی الخصوص در منطقه خاورمیانه می باشد؛ در اروپا مطالعات بسیاری در حوزه ی ارتباط انسان شناسی با دین،فلسفه و پزشکی انجام گرفته است. آنچه باید در حوزه نظریه پردازی مورد توجه قرار گیرد توجه به زبان علمی جهانی است و برای درک این زبان علمی مطالعه ی مقالات ،آثار علمی و شرکت در سمینارها در جهت آشنایی هرچه بیشتر با سایر اندیشه های موجود بسیار راهگشا می باشد.

در پایان جلسه حجه الاسلام دکتر کمیجانی، به تبیین دو نگاه موجود در حوزه ادیان پرداخت خاطر نشان کرد:  در این حوزه دو نگاه وجود دارد نگاهی پدیده شناسانه و نگاهی کاربردی .از این رو برای محقق  ضرورت دارد تا از هردو نگاه در حوزه ی نظریه پردازی و تحقیقات علمی خویش استمداد جوید، و  بر شناخت صحیح  هندسه شیعه  درجهت معرفی مکتب تشیع تاکید کردند.


چهار شنبه 26 ارديبهشت 1397 - 13:12:58

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  دوشنبه 2 ارديبهشت 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi