مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری چهارمین جلسه دوره تربیت مربی نگرش سیستمی بر ساختار خانواده

 برگزاری ویژه برنامه گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مجتمع کوثر

 جلسه شورای اساتید با حضور حجت الاسلام سهرابی مدیر کل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران

 برگزاری مراسم عزاداری دهه دوم فاطمیه در مجتمع کوثر

 برگزاری همایش آموزش تخصصی به سوی قله

 دفاع پایان نامه با موضوع « تحلیل و بررسی تطبیقی معجزه از منظر ایت الله جوادی آملی و دیوید هیوم»

 آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

 در خواب بیند پنبه دانه...

 سخن‌نگاشت | نماز جمعه نماد ذکر خدا و جنگ با دشمنان است

 بیانیه مرکز مدیریت حوزه به مناسبت یوم الله ۱۳آبان

 جاماندگان اربعین

 دیدار رهبر معظم انقلاب با هیئت های دانشجویی

 

 

خانه اخبار برگزاری هجدمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در ...
سه شنبه 21 فروردين 1397     برگزاری هجدمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، هجدهمین جلسه سلسله مباحث گفتماني اخلاق در نهج البلاغه با سخنرانی حجت الاسلام نوری زاده مدير كل تبليغات اسلامي استان تهران سه شنبه 21 فروردين ماه جاري در مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر برگزار شد.

حجت الاسلام نوري زاده، گفت: مبعث یکی از بزرگترین هدیه های الهی و منت های الهی به بشریت است ، منت معمولا کار مذمومی است و منت گذاشتن به خاطر کارهای کوچکی که برای دیگران انجام می دهیم ناپسند می باشد و در قرآن هم خداوند متعال فرموده است که صدقات خود را با منت و آزار، باطل نکنید. ولی منت پسندیده و محمود نیز وجود دارد  و آن عبارت است از اینکه نعمتی بزرگ برای گروهی و امتی فرستاده شود که برای تذکر دادن به وجود آن نعمت، مرتب گوشزد می شود که مثلا با آن کتاب بزرگ چه کردی؟

وي، خاطر نشان كرد: خدای متعال  با فرستادن  پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، بر آدمیان گذاشته است؛ بنابراین مبعث یکی از بزرگترین نعمت های الهی برای بشریت است تا عقل معاد انسان کامل شود و انسان به سعادت برسد و وجود حضرت موجب می شود حال انسان ها به بهترین حالت یعنی حالت تقرب به خداوند مبدل شود، و پیامبر اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم) به بشریت حیات طیبه را نشان دادند که در آن حیات انسان مقرب به خدای تعالی است.

ايشان، ياد آور شد: دستيابي به بهترین حالات انساني با چند چیز میسر است كه عبارت است از:  ارتباط با خالق ، ارتباط با مخلوق به خاطرخدا  و ارتباط با هر چیزی که زمینه این تقرب را فراهم کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در ادامه این جلسه به بیان نامه 31 حضرت علی ( علیه السلام) پرداخت که: حضرت توصیه کردند که تاریخ گذشتگان را به یاد قلبت بیاور که از کجا کوچ کردند و به کجا فرود آمدند چرا که زمانی نمی گذرد که تو،  هم به آنان خواهی پیوست؛ حضرت ادامه می دهد: آیا نمی بینید که گذشتگان شما برنمی گردند، نمی بینید که مردم روزهای خود را چگونه سپری می کنند ، کسی در حال جان دادن است ، یکی در پی دویدن در پی دنیاست و غافل از اینکه مرگ در پی اوست، یکی در غفلت سپری می کند و...

ایشان، اظهار داشت: از نگاه امیرالمومنین(علیه السلام) دنیا مانند مسافرخانه است و مردم مانند مسافرانی هستند که باید سریع کوچ کنند پس بهتر است به دنیا دل نبندیم.

حجت الاسلام نوری زاده، در پایان به بیان 5 دلیل دوست داشتن کودکان توسط پیامبر اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم) اشاره کرد که عبارت است از: بچه ها  اهل گریه هستند( گریه نشانه رقت قلب است چرا که گناه باعث قساوت قلب می شود و قسی القلب هیچ روزنه ای درون او وجود ندارد).، اهل خاک بازی هستند( پس تکبر و غرور ندارند).، برای فردایشان چیزی ذخیره نمی کنند، عمارتی به پا می کنند ولی بلا فاصله آن را خراب می کنند( به دنیا دل نمی بندند).، با هم دعوا می کنند ولی کینه از هم به دل نمی گیرند؛پس هر کس باید در اندیشه سعادت فردایش به سر ببرد و مهمترین بهره انسان از دنیا این است که بتواند به آخرتش بپردازد و آخرت خود را با دنیایش نفروشد و معامله نکند.

 

 

 


سه شنبه 21 فروردين 1397 - 14:28:58

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  یکشنبه 28 بهمن 1397
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi