مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری دوره تخصصی عربی معاصر با حضور طلاب سطح 4 در مجتمع کوثر

 حضور اساتید و طلاب مجتمع کوثر در تجمع به منظور حفظ حجاب و عفاف

 برگزاری ائین افتتاحیه مرکز نیکوکاری نسیم کوثر

 برگزاری جلسه شورای اساتید در مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه با موضوع «نقد و بررسی حقیقی یا نمادین بودن داستان های قرآن از منظر آیات و روایات» در مجتمع کوثر

  دریافت فایل پیوست آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 پیام تسلیت درپی درگذشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد مؤمن

 بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

 

 https://setare.com/files/fa/news/1398/4/10/272421_808.jpg

خانه اخبار برگزاری چهارمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق د...
سه شنبه 2 آبان 1396     برگزاری چهارمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، چهارمین جلسه از سلسله مباحث گفتمان علوم حوزوی با موضوع اخلاق در نهج البلاغه با حضور حجت‌الاسلام نوری زاده مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام نوری زاده، در ابتدا با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)که « علی را نشناخت مگر خدا و من و ذریه هر پیامبری را از نسل او قرار داد اما ذریه مرا از نسل علی قرار داد» افزودامام علی (ع) در خطبه ۳۱ نهج البلاغه در ابتدا به فنا پذیری دنیا و موقعیت خودشان اشاره می‌کنند که امری واقعی و مسلم و گریز ناپذیر است و مرگ از سنت های لایتغیر الهی است که همه باید به آن اذعان کنیم،‌ همانطور که بیش از ۱۶۵ بار در قرآن واژه موت با شقوقش آمده که حاکی از عظمت یاد مرگ است؛کفی بالموت واعظا: انسان اگر به دنبال موعظه باشد یاد مرگ بهترین موعظه است که در سخنان پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) داریم اگر انسان در شبانه روز ۲۰ بار به یاد مرگ باشد با شهدا محشور می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران به تبیین فلسفه سجده کردن بر خاک پرداخت و اظهار داشت: سجده اول عبارت است از این که ما از خاک آفریده شدیم و سجده دوم، نشانگر این است که از همین خاک برانگیخته می شویم و سوم، به خاک فرو خواهیم رفت و چهارم، از همین خاک احیا و زنده خواهیم شد.

ایشان، با اشاره به آیه ۲۶ سوره الرحمن یاد آور شد: تمام عالم وجود عاریتی دارند و استقلالی از خود ندارند و در فرازی از خطبه ۱۸۲ امام علی (علیه السلام) می فرمایند: اگر راهی برای زندگی جاوید و گریز از مرگ وجود داشت حتما سلیمان بن داوود(علیه السلام)انجام میداد که حکومت بر جن و انس و مقام و منزلت در اختیار داشت اما وقتی پیمانه عمر لبریز و روزی تمام می‌شود تیرهای مرگ، انسان را می یابند.

نوری زاده تصریح کرد: امام علی(علیه السلام) درادامه خطبه ۳۱ اقرار میکند به نفع زمان؛ این جمله آسیب پذیری انسان و قساوت روزگار را می رساند که نقد جان انسان را به یغما می برد و انسان از مهار کردن گذر زمان ناتوان است و عمرش همانند یخ در هوای گرم ذوب می‌شود، و بر طبق سور ه مبارکه عصر انسان باید گذر زمان را به نفع خودش مصادره کند، که فقط با ایمان و عمل صالح امکان پذیر است یعنی تبدیل سرمایه موجود به سرمایه ماندگار.

ایشان، در ادامه، بیان کرد: مومن و کافر هر دو از نعمت های دنیا استفاده می‌کنند، اما مومن درجهت آ‌خرت، و لی کافر فقط برای خوشگذرانی.

حجت‌الاسلام نوری زاده، در پایان یاد آور شد: ادامه خطبه در مورد ادبار عمر است یعنی عمر به انسان پشت می‌کند؛ بنابراین انسان راهی جز پذیرش قوانین طبیعی و الهی ندارد و اگر موافق قوانین حرکت کند سرعتش بیشتر می‌شود اما اگر مخالف قوانین الهی حرکت کند سرعتش کم شده و ممکن است به پرتگاه سقوط کند.

گفتنی است، این جلسه سه شنبه ۳ آبان ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


سه شنبه 2 آبان 1396 - 14:27:42

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  چهار شنبه 26 تير 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi