مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 توزیع 50 بسته حمایتی همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع)

 برگزاری نشست آموزشی وتوجیهی با مسئولین بخش بین الملل و کارگروه فضای مجازی دفتر مقام معظم رهبری مدظله العالی و مدیر کل تبلیغ حوزه علمیه خواهران

 دوفصلنامه پژوهنامه مطالعات تخصصی میان رشته ای تفسیر و کلام کوثر با مجوز مرکز مدیریت حوزه های علمیه منتشر شد

 اهم فعالیت‌های دار القرآن انوار بیت عتیق در ماه مبارک رمضان

 توزیع بیش از 50 بسته حمایتی به خانواده‌های نیازمند از مؤسسه خیریه نسیم کوثر

 برگزاری اولین جلسه فصلی هیأت امناء در سال 99

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

 

 

 

خانه اخبار رهبر معظم انقلاب:مقاصد شوم امريکا محقق نخواهد شد...
چهار شنبه 7 آذر 1386     رهبر معظم انقلاب:مقاصد شوم امريکا محقق نخواهد شد
رهبر معظم انقلاب اسلامي خطاب به بيش از هشت ميليون نفر از بسيجيان کشور گفت: شعارها، مواضع و ايستادگي ملت ايران در مسائل منطقه اي و جهاني تأثيرگذار است و اين واقعيت نشانه پيشرفت روزافزون ملت به سمت آرمانها و اهداف انقلاب اسلامي است.
به گزارش خبرگزاري رسا به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله خامنه اي، بيش از 8 ميليون نفر از بسيجيان سرافراز، صبح امروز در بيش از 30 هزار نقطه در سراسر سرزمين پهناور ايران حماسه پرشکوه مقاومت و پايداري آفريدند و بخشهايي از آمادگي و قدرت بازدارندگي ملت بسيجي ايران را در دفاع از اسلام و انقلاب و ايران متجلي ساختند. کانون اصلي اين رزمايش و همايش ملي، مراسم ويژه اي بود که با حضور حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي و فرمانده کل قوا در تهران برگزار شد.
در ابتداي ورود رهبر انقلاب اسلامي به اين مراسم که همزمان با تهران در 400 شهر و ده ها هزار نقطه ديگر از ايران عزيز در حال برگزاري بود، سرود جمهوري اسلامي نواخته شد.
حضرت آيت الله خامنه اي سپس با حضور در مقابل يادمان شهيدان و قرائت فاتحه، از درگاه پروردگار کريم، علو درجات شهيدان حماسه ساز ملت مؤمن ايران را مسئلت کردند.
فرمانده کل قوا سپس از گردانهاي عاشورا و الزهرا و يگانهاي تخصصي بسيج که در مسيري يک کيلومتري، با نظم و آرايش خاص، مستقر شده بودند سان ديدند.
حضرت آيت الله خامنه اي در اين مراسم در سخناني که همزمان براي ميليون ها بسيجي در سراسر کشور پخش مي شد، بسيج را همچون انقلاب اسلامي، از آيات الهي خواندند و خاطرنشان کردند: خصوصيات يگانه و ممتاز انقلاب پرشکوه ملت ايران، همچون مردمي بودن، عمق ديني، تکيه بر ايمان و معنويت، حضور در همه عرصه ها و ميدانها، «نشاط و شادابي و تحرک» و سازش ناپذيري، در مجموعه بسيج نيز وجود دارد و به همين علت بسيج، همچون اصل انقلاب، جاودانه، ماندگار، فعال و اثربخش خواهد بود.
ايشان، بسيج را مانند انقلاب اسلامي، پديده اي بي سابقه برشمردند و افزودند: اگرچه نيروي مقاومت به شکلهاي گوناگون در کشورهاي مختلف وجود داشته است اما جوهره و حقيقت بسيج، با اينگونه نيروها، کاملاً متفاوت است و به همين دليل، بسيج در مفهوم واقعي، مجموعه اي يگانه و بي نظير است.
فرمانده معظم کل قوا، با اشاره به ظهور معجزه آفرين بسيج در جنگ تحميلي افزودند: همه قدرتهاي بزرگ پشت سر رژيم متجاوز صدام قرار داشتند اما جوانان مؤمن و بسيجي ملت ايران، با تکيه بر خدا، و اعتماد به نفس، پيچيده ترين تاکتيکهاي جنگي را در اين نبرد نابرابر و دشوار، طراحي و اجرا کردند و معجزه هايي مانند عمليات فتح المبين و بيت المقدس به وجود آوردند که تحقق آنها جز به دست جوان مؤمن ايراني، ممکن نبود.
حضرت آيت الله خامنه اي، «مردمي بودن» را از ديگر خصوصيات مشترک انقلاب اسلامي و بسيج دانستند و خاطرنشان کردند: بسيج در حماسه دفاع مقدس افتخارات فراواني به دست آورد و در حال و آينده نيز اگر کشور نياز نظامي پيدا کند، بسيج در صف مقدم دفاع و حماسه است اما «جنگ»، همه محتواي بسيج نيست و اين شجره طيبه به علت برخورداري از خصوصيت «مردمي بودن» در همه عرصه هاي کشور جاري و تأثيرگذار است.
رهبر انقلاب اسلامي، حضور بسيج در ميدانهاي سازندگي و کمک رساني را يادآور شدند و افزودند: در عرصه هاي بسيار پيچيده، دقيق و حساس از جمله موضوع فناوري هسته اي و نيز تحقيقات بسيار پيشرفته مؤسسه رويان، جوانان متدين، مؤمن، مبتکر و سرشار از اعتماد به نفس حضور دارند که به علت همين خصوصيات، طبيعت و جنسشان بسيجي است و در واقع اينگونه مجموعه ها و اين عناصر مردمي در هر عرصه و ميداني فعال باشند اجزاي طبيعي و حقيقي بسيج به شمار مي روند.
حضرت آيت الله خامنه اي، بسيج را همچون انقلاب اسلامي، مجموعه اي کاملا ديني و متکي بر ايمان و معنويت برشمردند و افزودند: بسيج مانند انقلاب، سيراب از معارف اسلامي و سلوک ديني است و همچون امام بزرگوار و عظيم الشأن از عمق جان خود، متشرع و مؤمن است.
فرمانده کل قوا، سازش ناپذيري با دشمن را از ديگر خصوصيات مشترک انقلاب اسلامي و بسيج خواندند.
ايشان با اشاره به انواع فشارهاي سياسي، اقتصادي و نظامي دشمنان در تمامي سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي تأکيد کردند: انقلاب و امام در مقابل آن فشارها تسليم نشدند و بسيج نيز هرگز در مقابل «فشارها، قواعد ظالمانه و جوسازيها» تسليم نمي شود و يک قدم نيز به عقب نمي رود.
رهبر انقلاب اسلامي، بسيج را قالبي براي فعاليت «بهترين جوانان و عناصر کشور» در مسير تحقق آرمانهاي ملت بزرگ ايران دانستند و افزودند: هرکس به معناي حقيقي کلمه، از خصوصيات بسيج برخوردار باشد بايد به بسيجي بودن خود افتخار کند.
حضرت آيت الله خامنه اي، نيروي بسيج را، نيروي عظيم ملت ايران خواندند و با توصيه به عناصر مؤمن، شاداب و مبتکر مجموعه بسيج براي افزايش کيفيت و گسترش تأثيرگذاري بر فضاي عمومي جامعه، افزودند: همت و عشق و اميد ما اين است که مجموعه بسيج همه افراد ملت را دربر گيرد که به ياري پروردگار همينگونه خواهد بود.
ايشان، ايستادگي ملت در برابر فشارها و جوسازيها، وفاداري مردم به آرمانهاي انقلاب و استمرار اهتزاز پرچم اسلام برفراز دستان قدرتمند ملت ايران را، مايه دلگرمي امت اسلامي و نشانه هاي پيروزي ملت بسيجي ايران بر دشمنان خواندند و افزودند: نظام اسلامي، به برکت خصوصيات ممتاز و مشترک انقلاب و بسيج، توانسته است در همه ميدانها به پيش برود و دشمنان بايد اعتراف کنند که در مقابل «نشاط، عزم، اراده و سربلندي ملت ايران» کم آورده اند.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان در اجتماعات همزمان 8 ميليون بسيجي در سراسر کشور،به فعاليت امريکا براي برگزاري کنفرانس از قبل شکست خورده پاييزي اشاره کردند و افزودند: کنفرانس پاييزي همچنانکه همه مي گويند و از نامش پيداست، «خزان زده و شکست خورده» است اما امريکايي ها تلاش مي کنند براي جبران بخشي از شکستهاي دولت جعلي و غاصب صهيونيست، اين کنفرانس را به نتيجه اي برسانند که البته بيداري ملت فلسطين که با بيداري امت اسلامي و به ويژه ملت عظيم ايران، گره خورده است مانع تحقق مقاصد شوم دولت امريکا از برپايي اين کنفرانس خواهد شد.
حضرت آيت الله خامنه اي در پايان سخنانشان تأکيد کردند: شعارها، مواضع و ايستادگي ملت ايران در مسائل منطقه اي و جهاني تأثيرگذار است و اين واقعيت نشانه پيشرفت روزافزون ملت به سمت آرمانها و اهداف انقلاب اسلامي است.
در مراسم روز بسيج که همزمان با تهران در سراسر کشور نيز در حال برگزاري بود، فرمانده کل سپاه پاسداران نيز ضمن خيرمقدم به رهبر معظم انقلاب، آمادگي ارتش 20 ميليوني بسيج را براي دفاع از آرمانهاي ملت مؤمن ايران اعلام کرد.
سرلشکر جعفري تأکيد کرد: فرزندان ملت بسيجي ايران، مفتخرند که با تکيه بر ايمان الهي از همه آمادگي هاي لازم براي دفاع از اسلام و انقلاب و ايران برخوردارند.
پس از خيرمقدم فرمانده کل سپاه پاسداران، بيش از 15 هزار بسيجي حاضر در ميدان همزمان با 8 ميليون بسيجي در سراسر کشور، سرود ويژه اي اجرا کردند.
رزمايش و همايش 8 ميليون از فرزندان بسيجي ملت با رژه نيروهاي حاضر در مراسم تهران از مقابل فرمانده کل قوا پايان يافت.
در اين رژه که با نظم و انضباط خاصي برگزار شد، سلاح هاي جديد نيروهاي بسيجي ازجمله سلاحهاي دوش پرتاب به نمايش درآمد و چندين عمليات از جمله قدرت رهگيري پرنده هاي دشمن با استفاده از هواپيماهاي سبک و فوق سبک، چتربازي و عمليات رزمي اجرا شد.
در مراسم امروز بيش از 8 ميليون بسيجي در قالب 2 هزار و 500 گردان عاشورا و الزهرا (س)، 28 هزار گروه رزمي کربلا و 228 هزار گروه و هسته مقاومت در سراسر کشور شرکت داشتند.خبرگزاری رسا

چهار شنبه 7 آذر 1386 - 07:32:46

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  دوشنبه 5 خرداد 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi