مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری کارگروه ادبیات عرب در مجتمع کوثر

 سومین سمینار بین المللی "آموز شهای اسلامی و چالش های فرارو " در مجتمع کوثر

 برگزاری ویژه برنامه مهدویت در مجتمع کوثر

 حضور اساتید و طلاب مجتمع کوثر در راهپیمایی با شکوه 13 آبان

 برگزاری مراسم عزادار ی رحلت پیامبر (ص) در مجتمع کوثر

 به همت حوزه های علمیه خواهران و پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر کارگاه مهارت بیان تفسیر برگزار شد

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 

 نتیجه تصویری برای میلاد پیامبر

خانه اخبار حجت الاسلام حریری در کارگاه آموزش ضمن خدمت اساتید...
یکشنبه 7 شهريور 1395     حجت الاسلام حریری در کارگاه آموزش ضمن خدمت اساتید مجتمع کوثر گفت:رسالت حوزه، سوق دادن اجتماعات به سمت تنظیم برنامه زندگیشان براساس برنامه اسلام است

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، رضائی، معاون پژوهش کوثر، از برگزاری کارگاه آموزش- تخصصی روش تدریس فعال (کاربردی) ویژه اساتید با همکاری مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی خبر داد.

وی، درادامه افزود: در این کارگاه آموزشی که با حضور حجت‌الاسلام حریری مدرس اعزامی از مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی با حضور تعداد ۲۰ نفر از اساتید مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

 حجت‌الاسلام حریری، در ابتدای جلسه با اشاره به اهمیت تأثیر استفاده از روش صحیح  در اثر بخش بودن تدریس و فرآیند آموزش، مراحل مواجهه با مسئله را بیان نمود.

 ایشان،  در ادامه اظهار داشت: در کارگاه روش تدریس باید به این نکته توجه داشت که بایستی بر اساس دانسته های خود، پاسخ گو بود و هدف فعال سازی است نه پاسخ درست یا نادرست، در اولین قدم، روش مطلوب تدریس فعال باید به این موضوع پرداخت که حوزه کجاست، و این درس ها با چه هدفی تدریس می شوند؟ و در این رابطه می توان گفت رسالت حوزه، سوق دادن اجتماعات به سمت تنظیم برنامه زندگیشان براساس برنامه اسلام است و از اهداف کلان حوزه، تربیت اسلام شناس ربانی و مدل سازی و ارائه برنامه دین برای زندگی است.

 حجت‌الاسلام حریری، با اشاره به این نکته که در حوزه ها باید به فهم عمیق دین پرداخت گفت: چه بسا در درسی مانند «ادبیات عرب» باید به ریشه یابی کلمات پرداخت و برای ریشه یابی کلمات باید به بهترین کتب لغت مراجعه کرد و بهترین کتب، کتابی است که نزدیک به عصر معصوم (ع) باشد. چرا که بسیار ی از لغات پس از صد سال تغییر معنا داده و یا حتی معنای آن از بین رفته مثل واژه «عقل» که یکی از معانی عقل  در سده های اولیه اسلام «دیه» است پس فرمودۀ حضرت علی مبنی بر این که «النساء ناقصات العقل» به این معنا است که دیۀ زنان ناقص است و چه بسا در برخی از منابع اهل سنت نیز این روایت  در بخش دیه آورده شده است.

وی، در ادامه کارگاه به آسیب شناسی تدریس پرداخت و از مشکلات اصلی تدریس را عدم هماهنگی متون درسی با زمان، عدم تدریس پژوهش محور، نداشتن راهبرد و روش صحیح تدریس، عدم استفاده از ابزار کمک آموزشی، عدم ایجاد روحیه تفکر و نقد و تحلیل  در علم آموز، کاربردی نبودن علوم در زندگی و رافع نبودن نیازها، عدم تعیین هدف، کم بودن اطلاعات مدرس، عدم توانایی در تشخیص توانمندی و توانایی علم آموزان و دیگر موارد نام برد.

 گفتنی است، اولین جلسه این کارگاه یکشنبه ۷ شهریور ماه در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثربرگزار شد.


یکشنبه 7 شهريور 1395 - 16:16:31

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  سه شنبه 28 آبان 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi