مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری پانزدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده

  برگزاری اولین هم اندیشی طلاب با حجت الاسلام سهرابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران و مؤسس مجتمع کوثر

 برگزارس مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره پژوهشی بانوان غدیر پژوه

 سفر علمي تبليغي جمعي از اساتيد مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر به كشور تركيه همزمان با ولادت حضرت زهرا سلام الله عليها

 کسب مقام رتبه برتر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در میان مدارس علمیه خواهران استان تهران در جشنواره علامه حلی (ره)

 چهاردهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده در مجتمع کوثر

 پیام تسلیت درپی درگذشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد مؤمن

 بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

 آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

 در خواب بیند پنبه دانه...

 سخن‌نگاشت | نماز جمعه نماد ذکر خدا و جنگ با دشمنان است

 بیانیه مرکز مدیریت حوزه به مناسبت یوم الله ۱۳آبان

 

خانه کانون قرآن چگونه می توان کودکان و نوجوانان را با وجود مبارک امام زمان (عج) مانوس کرد؟× ...
چهار شنبه 20 ارديبهشت 1396     چگونه می توان کودکان و نوجوانان را با وجود مبارک امام زمان (عج) مانوس کرد؟×

امروزه یکی از مهمترین دغدغه‌های والدین نحوه تربیت صحیح فرزندانشان باشد این‌که از چه راهی و چگونه می‎توان در تربیت فرزندان موفق بود. شاید قبل از این که با هجوم انواع و اقسام بازی‌های کامپیوتری، فیلم‌های کارتونی و شبکه‌های اجتماعی مواجه نبودیم والدین برای تربیت فرزندان خود دغدغه خاصی نداشتند چراکه می‎توانستند همه حرکات و رفتار فرزندان خود را کنترل و تحت‌نظر داشته باشند.
اما امروز نیاز است والدین به‌جد مراقب فرزندان خود چه در دوران کودکی، چه نوجوانی و چه جوانی باشند تا آن‌ها به بیراهه نروند.البته امروزه غرق شدن خود پدر و مادر در شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی و سرگرم شدن به انواع فیلم‌های ماهواره‌ای تا حدود زیادی والدین را از وظیفه اصلی‌شان که همانا تربیت صحیح فرزندان است، غافل کرده است.
امروز در برخی خانواده‌ها شاهدیم پدر و مادر در تربیت فرزندان خود دیگر حرفی برای گفتن ندارند و اگر هم دارند حرف‌شان دیگر خریداری ندارد چه‌طور مادری که خود الگوی بدحجابی و بی‎حجابی برای فرزندش است و یا پدر و مادری که غرق در تماشای فیلم‌ها ماهواره‌های و شبکه‌های اجتماعی هستند و ساعت‌ها از عمر باارزش خود را صرف سیر در شبکه‌های اجتماعی می‎کنند خواهند توانست در تربیت فرزندان‌شان موفق باشند.
آیا چنین پدر و مادری می‎توانند نگران آینده فرزندان خود باشند فرزندانی که با دام‌های شیطانی فراوانی سر راه‌شان مواجه هستند آیا چنین پدر و مادری خواهند توانست در رابطه با حفظ حجاب و عفاف به فرزندان خود سخنی بگویند.
شاید سال‌های نه چندان دور سرگرمی‌های فرزندان ما انحرافی برای آن‌ها به‌دنبال نداشت اما امروز در خرید هر نوع سرگرمی که برای فرزندان به‌ویژه کودکان و نوجوانان خریداری می‎شود باید نهایت دقت را داشت که او را از مسیر درست منحرف نسازد.متاسفانه امروزه شاهد هستیم الگوهای شرقی و غربی، کودکان ما را در محاصره خود قرار داده‌اند. این الگوهای ساختگی و افسانه‌ای که با جذاب‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های علمی و فنی به خانه‌های ما وارد شده‌اند، دل و جان فرزندان ما را تسخیر کرده و ذائقه روانی آن‌ها را تحت‌تأثیر خویش قرار داده است.
در چنین شرایطی که دشمن با جدیت تمام در قالب شبکه‌های مجازی، فیلم‌های ماهواره‌ای و ... هجمه همه‌جانبه‌ای، را علیه کوکان، نوجوانان و جوانان ما به راه انداخته است تنها راهی که می‎تواند فرزندان ما را در برابر این هجمه‌ها مصون سازد تمسک جستن به قرآن، اهل‌بیت(ع) به‌ویژه امام زمان(عج) است. چراکه با داشتن پیشوایانی کامل و اسوه‌هایی جامع برای یک زندگی سراسر موفقیت و آرامش، نیازی به الگوهای کاذب و نمادین نیست؛ به‌شرط آن‌که نسل نو، امام و پدران معنوی خود را به نیکی بشناسند و ارتباط عاطفی شایسته را تشکیل دهند.
والدین باید تلاش داشته باشند فرزندان خود را قبل از هر چیز با قرآن و امامان و ائمه‌اطهار آشنا سازند و هرچه در توان دارند در راستای ایجاد انس بین فرزندانشان با قرآن و عترت همت کنند.
در این راستا نیاز است والدین در وهله اول اطلاعات خود درباره امامان به‌ویژه حضرت ولی‎عصر(عج) را افزایش دهند تا حرفی برای گفتن داشته باشند. همچنین نیاز است آن‌ها برنامه مطالعه منظمی برای شناخت بیشتر امام زمان(عج) داشته باشند و از کتاب‌هایی با موضوع زندگانی امامان(ع) به‌ویژه داستان زندگی پیامبران و امامان ویژه کودکان و نوجوانان را در کتابخانه منزل نگهداری کنند.
بهتر است والدین نسبت به خریداری نرم‌افزارها و بازی‌ها و فیلم‌های مرتبط با زندگی ائمه اطهار(ع) باری فرزندان‌شان جدیت بیشتری به خرج دهند. احترام به امامان به‌ویژه امام زمان(عج) را به کودکان خود یاد دهند. مانند بلند شدن به احترام نام خاص حضرت «مهدی».والدین باید توجه داشته باشند، امام زمان(عج) را به‌عنوان پدری مهربان که به همه کودکان توجه دارد، معرفی کنند و از کودک خود بخواهند که برای امام خویش دعا کند.
والدین باید زمینه‌ای را فراهم کنند تا کودک برای سلامت حضرت، به دست خود صدقه بدهد همچنین از تابلوها و پوسترهای زیبای مهدوی در اتاق کودک خود استفاده کنند و به کودک خود بیاموزند که امام در هر زمانی قابل دسترسی است و سلام و دعای او را می‌شنود.والدین باید به کودک خود بیاموزند که راه دوستی با امام زمان(عج)، انجام کارهای خوب است.
امروز:  دوشنبه 5 فروردين 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi