مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری جلسه دفاع تحقیق پایانی سطح دو با موضوع (راههای عملی تزکیه نفس در صحیفه سجادیه) در مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه با عنوان حجیت عرف در تطبیق و تعیین مفاهیم با رویکرد نظر امام خمینی (ره) در مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه با عنوان " شیوه های مهرورزی در خانواده از نظر اسلام"

 دفاع پایان نامه " قاعده احترام وکاربرد آن در فقه امامیه و حقوق موضوعه" در مجتمع کوثر

 برگزاری مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم در مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه با موضوع حجیت عرف در تطبیق و تعیین مفاهیم با رویکردنظر امام خمینی دوشنبه 26 شهریور

 پیام تبریک اساتید، طلاب، مبلغات و کارکنان مجتمع آموزش علوم اسلامی به رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی

 بیانیه اساتید، نخبگان، طلاب و روحانیون کشور پیرامون اغتشاشات اخیر

 بیانیه حوزه‌های علمیه خواهران برای حضور گسترده در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

 بیانیه اساتید و طلاب مجتمع کوثر در محکومیت هتک حرمت به ساحت مقدس ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع)

 محکومیت اعدام عالم گرانقدر شیخ نمر به دست آل سعود

 بیانیه محکوم کردن کشتار مردم مظلوم یمن

 

 http://teeteel.ir/wp-content/uploads/2017/09/%D9%85%D8%AA%D9%86-%D9%86%D9%88%D8%AD%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%85.jpg

خانه کانون قرآن چگونه می توان کودکان و نوجوانان را با وجود مبارک امام زمان (عج) مانوس کرد؟× ...
چهار شنبه 20 ارديبهشت 1396     چگونه می توان کودکان و نوجوانان را با وجود مبارک امام زمان (عج) مانوس کرد؟×

امروزه یکی از مهمترین دغدغه‌های والدین نحوه تربیت صحیح فرزندانشان باشد این‌که از چه راهی و چگونه می‎توان در تربیت فرزندان موفق بود. شاید قبل از این که با هجوم انواع و اقسام بازی‌های کامپیوتری، فیلم‌های کارتونی و شبکه‌های اجتماعی مواجه نبودیم والدین برای تربیت فرزندان خود دغدغه خاصی نداشتند چراکه می‎توانستند همه حرکات و رفتار فرزندان خود را کنترل و تحت‌نظر داشته باشند.
اما امروز نیاز است والدین به‌جد مراقب فرزندان خود چه در دوران کودکی، چه نوجوانی و چه جوانی باشند تا آن‌ها به بیراهه نروند.البته امروزه غرق شدن خود پدر و مادر در شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی و سرگرم شدن به انواع فیلم‌های ماهواره‌ای تا حدود زیادی والدین را از وظیفه اصلی‌شان که همانا تربیت صحیح فرزندان است، غافل کرده است.
امروز در برخی خانواده‌ها شاهدیم پدر و مادر در تربیت فرزندان خود دیگر حرفی برای گفتن ندارند و اگر هم دارند حرف‌شان دیگر خریداری ندارد چه‌طور مادری که خود الگوی بدحجابی و بی‎حجابی برای فرزندش است و یا پدر و مادری که غرق در تماشای فیلم‌ها ماهواره‌های و شبکه‌های اجتماعی هستند و ساعت‌ها از عمر باارزش خود را صرف سیر در شبکه‌های اجتماعی می‎کنند خواهند توانست در تربیت فرزندان‌شان موفق باشند.
آیا چنین پدر و مادری می‎توانند نگران آینده فرزندان خود باشند فرزندانی که با دام‌های شیطانی فراوانی سر راه‌شان مواجه هستند آیا چنین پدر و مادری خواهند توانست در رابطه با حفظ حجاب و عفاف به فرزندان خود سخنی بگویند.
شاید سال‌های نه چندان دور سرگرمی‌های فرزندان ما انحرافی برای آن‌ها به‌دنبال نداشت اما امروز در خرید هر نوع سرگرمی که برای فرزندان به‌ویژه کودکان و نوجوانان خریداری می‎شود باید نهایت دقت را داشت که او را از مسیر درست منحرف نسازد.متاسفانه امروزه شاهد هستیم الگوهای شرقی و غربی، کودکان ما را در محاصره خود قرار داده‌اند. این الگوهای ساختگی و افسانه‌ای که با جذاب‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های علمی و فنی به خانه‌های ما وارد شده‌اند، دل و جان فرزندان ما را تسخیر کرده و ذائقه روانی آن‌ها را تحت‌تأثیر خویش قرار داده است.
در چنین شرایطی که دشمن با جدیت تمام در قالب شبکه‌های مجازی، فیلم‌های ماهواره‌ای و ... هجمه همه‌جانبه‌ای، را علیه کوکان، نوجوانان و جوانان ما به راه انداخته است تنها راهی که می‎تواند فرزندان ما را در برابر این هجمه‌ها مصون سازد تمسک جستن به قرآن، اهل‌بیت(ع) به‌ویژه امام زمان(عج) است. چراکه با داشتن پیشوایانی کامل و اسوه‌هایی جامع برای یک زندگی سراسر موفقیت و آرامش، نیازی به الگوهای کاذب و نمادین نیست؛ به‌شرط آن‌که نسل نو، امام و پدران معنوی خود را به نیکی بشناسند و ارتباط عاطفی شایسته را تشکیل دهند.
والدین باید تلاش داشته باشند فرزندان خود را قبل از هر چیز با قرآن و امامان و ائمه‌اطهار آشنا سازند و هرچه در توان دارند در راستای ایجاد انس بین فرزندانشان با قرآن و عترت همت کنند.
در این راستا نیاز است والدین در وهله اول اطلاعات خود درباره امامان به‌ویژه حضرت ولی‎عصر(عج) را افزایش دهند تا حرفی برای گفتن داشته باشند. همچنین نیاز است آن‌ها برنامه مطالعه منظمی برای شناخت بیشتر امام زمان(عج) داشته باشند و از کتاب‌هایی با موضوع زندگانی امامان(ع) به‌ویژه داستان زندگی پیامبران و امامان ویژه کودکان و نوجوانان را در کتابخانه منزل نگهداری کنند.
بهتر است والدین نسبت به خریداری نرم‌افزارها و بازی‌ها و فیلم‌های مرتبط با زندگی ائمه اطهار(ع) باری فرزندان‌شان جدیت بیشتری به خرج دهند. احترام به امامان به‌ویژه امام زمان(عج) را به کودکان خود یاد دهند. مانند بلند شدن به احترام نام خاص حضرت «مهدی».والدین باید توجه داشته باشند، امام زمان(عج) را به‌عنوان پدری مهربان که به همه کودکان توجه دارد، معرفی کنند و از کودک خود بخواهند که برای امام خویش دعا کند.
والدین باید زمینه‌ای را فراهم کنند تا کودک برای سلامت حضرت، به دست خود صدقه بدهد همچنین از تابلوها و پوسترهای زیبای مهدوی در اتاق کودک خود استفاده کنند و به کودک خود بیاموزند که امام در هر زمانی قابل دسترسی است و سلام و دعای او را می‌شنود.والدین باید به کودک خود بیاموزند که راه دوستی با امام زمان(عج)، انجام کارهای خوب است.
امروز:  دوشنبه 2 مهر 1397
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi