مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری پانزدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده

  برگزاری اولین هم اندیشی طلاب با حجت الاسلام سهرابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران و مؤسس مجتمع کوثر

 برگزارس مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره پژوهشی بانوان غدیر پژوه

 سفر علمي تبليغي جمعي از اساتيد مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر به كشور تركيه همزمان با ولادت حضرت زهرا سلام الله عليها

 کسب مقام رتبه برتر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در میان مدارس علمیه خواهران استان تهران در جشنواره علامه حلی (ره)

 چهاردهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده در مجتمع کوثر

 پیام تسلیت درپی درگذشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد مؤمن

 بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

 آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

 در خواب بیند پنبه دانه...

 سخن‌نگاشت | نماز جمعه نماد ذکر خدا و جنگ با دشمنان است

 بیانیه مرکز مدیریت حوزه به مناسبت یوم الله ۱۳آبان

 

خانه بسيج شهید حسن کوهستانی(برادر طلبه گرامی خانم کبری کوهستانی)...
یکشنبه 21 خرداد 1396     شهید حسن کوهستانی(برادر طلبه گرامی خانم کبری کوهستانی)

روايتي از شهيد از زبان خواهرش
عامل به قرآن بود
وقتي پدر فوت كرد ، من 12 سال بيشتر نداشتم . مادر در جيب حسن مغز پسته و كشمش مي ريخت، چون او بدني ضعيف و لاغر داشت. بعد از فوت پدرم حسن ديگر آن مغزهاي پسته و ... را نمي خورد ، مي گفت : مادر ، اين تنقلات ، حق اين دو بچه هم هست ، ديگر اين ها را در جيب من نريز. او به حق يتيم توجّه زيادي داشت آنچه از قرآن آموخته بود ، در زندگي شخصي خودش عملي مي نمود.
شير بدون وضو ؟!
مادرم هميشه مي گفت : من هيچوقت بدون وضو ، به حسن شير ندادم. سخت بود ، نيمه شب بلند شوي ، وضو بگيري و بعد به نوزادت شير دهي. اما چون اين خواسته ي پدر حسن بود ، براي همين در اين رابطه خيلي با من همكاري و كمك مي كرد. ياد ندارم كه بدون وضو به حسن شير داده باشم.
خاطره اي از برادر شهيد
يك روز ساعت 11 صبح ديدم حسن سوار موتور آمد خانه ، در حياط را زد و از همسرش پرسيد : ما مرغ در يخچال داريم يا نه ؟! خانم اش گفت : " نه ! از او پرسيدم مگر امشب مهمان داريد ؟! شهيد گفت : " نه ، نزديك محل كار با دفترچه بسيج مرغ مي دهند و گفته اند هر فردي گوشت مرغ ندارد بيايد بگيرد . من آمدم پرسيدم كه ببينم ، اگر گوشت مرغ داريم ، ديگر تهيه نكنم تا حقي از فردي ضايع نشود.
حسن براي كمك به جبهه و جنگ زده ها ، خواهر و برادرانم را تشويق و در حياط خانه مقدار زيادي كمك هاي مختلف از پوشاك و خوراكي هاي مختلف جمع كرده بود. حتي لحاف و تشكي كه من براي دامادي اش هديه كرده ام را روي آنها گذاشت . به حسن گفتم : اين كمك ها را بردار و به مسجد ببر. گفت : نه ! فردا جمعه است يك وانت مي گيرم اين ها را به نماز جمعه مي برم و آنجا تحويل مي دهم تا چشم دشمن و منافقين كور شود.
كلاس قرآن را در مسجد محله
حسن كلاس قرآن براي فاميل برگزار كرده بود . صبح هاي جمعه آقايان دور هم جمع مي شدند و اين كلاس در خانه فاميل ها به صورت گردشي برگزار مي شد. جمعه صبح از ساعت 6 صبح تا 8 صبح كلاس ها داير بود . از طرفي هم خانم هاي فاميل از او درخواست كردند تا كلاس جداگانه اي براي خانم ها برگزار كند ، حسن پذيرفت و پنج شنبه ها عصر ، كلاس هاي قرآن بانوان در منزل حسن برگزار مي شد.
وصيت نامه
بسمه تعالي
بحكم آيه شريفه " كُلُ نَفس ذائقَهُ المَوت ِ (آل عمران /185 ) " هر موجودي و هر ذي حياتي، سرانجام طعم مرگ را خواهد چشيد و به ديار جاويد خواهد پيوست. هركس ، جز ذات لايزال خداي متعال دچار و زوال و فنا خواهد شد و كسي از اين قانون الهي مستثني نيست ، كه مي فرمايند : " أَينَما تَكونُوا يُدرِككُّم المَوتُ وَلَو كنتُم في بُروجٍ مُّشيده (نساء / 78)" يعني هرجا باشيد مرگ شما را فرا مي گيرد اگر چه در ساختمان هاي سر بفلك كشيده و پولادين باشد.
سلام بر مهدي موعود و سلام بر نائب بر حقش امام خميني ، قلب تپنده مستضعفين وقرآن ناطق بركره زمين. فرياد خشمشان برمستكبرين و ظالمين، اي رهبر ! برتمام بت گرايان و قدرتهاي پوشالي فرياد لا بزن كه دست رحمت خداي تعالي برسر ماست و فرياد سلحشوران جان بر كف اسلام ، عليه ستمگران پشتيبان تست و خون سرخ شهيدان گواه آن است.
درود بي پايان خداوند برشهيدان بخون خفته ، سلام برهمه آنان كه باجان و مال و زبان و قلم اين حركت الهي و اين انقلاب را ياري مي نمايند و لعنت خدا و نفرين امت مسلمان بر نابكاراني كه دانسته و عمداً در مقابل اين حكومت الهي قد علم كرده و مانع حركت آن مي شوند ، كه اميد است خداي متعال با وحدت و همت مسلمانان از صحنه روزگار براندازدشان و هدايت كند ما را كه نغمه هاي شوم آن را كه از حلقوم كثيفشان برمي خيزد تكرار نكنيم.
من پاي خدمت گزاران به اين نهضت خدايي را مي بوسم و از آنان كه در مقابل جمهوري اسلامي ايستاده اند بيزارم. من به حقانيت هدفم ايمان آورده ام لذا در راه تداوم اين انقلاب و پيروزي از رهبرش نثار جانم ناچيز است زيرا حسين ابن علي (ع) فرموده است :
" إن كان دينِ مُحمَّدٍ لَم يَستقمُ إلّا بِقتلي فَيَاسَيوفَ خُذيني"

امروز هر شهيدي اين سخن سرور آزادگان را سر داده است كه اگر جمهوري اسلامي و حكومت اسلامي جز با قتل من باقي مي ماند پس اي رگبار مسلسل ها و تركش خمپاره ها بر من بباريد و قطعه قطعه ام كنيد.
اما پيام من به شيطان بزرگ و شيطانك ها ، كه اي كوردلان در لجنزار مادّيت غوطه ور ، با كه در جنگيد و آيا نشنيده ايد سخن رهبر و فرمانده ما را فرمود :
"ملتي كه شهادت براي او سعادت است اسارت ندارد لكم دينكم ولي دين "
و سخني چند با برادران ايمانيم ، بدانيد كه به زودي به من ملحق خواهيد شد ، آنقدر زود كه لحظه اي بيش نپايد. هوشيار باشيد كه وعده خداوند تخلف ناپذير است.
من از سر صدق به شما مي گويم كه بخود آييد و غفلت نورزيد كه مبادا روز قيامت با دست خالي در محضر عدل الهي حاضر شويد، زيرا خداوند آنقدر در قرآن كريم درباره حشر و نشر و حساب و كتاب با بندگان خود سخن گفته است كه براي هيچ صاحب خردي شك و ترديدي در مورد يوم الدين باقي نمي ماند.
مالك يوم الدين هم خداوند عزوجل مي باشد و كسي در آن روز اختياري ندارد و صاحب چيزي نيست و شفاعت هم باذن خداوند عليم است.
برادران عزيزم ! من براي نجات شما از خسران ، شما را به دو چيز ثقيل و گرانبها كه رسول اكرم به آنها سفارش كرده است متذكر مي شوم كه آن دو ، قرآن و اهل بيت محمد (ع) هستند.
تنها در پرتو اين دو نعمت گرانمايه الهي است كه انسان مي تواند حق را از باطل و ضلالت را از هدايت تميز دهد و صراط مستقيم را كه راه رسيدن به كمال انسانيت است بپمايد.
عزيزانم آنچنان با قرآن خو بگيريد كه گوشت و پوست شما آميخته شود و بدانيد كه قرآن شفاعت و شكايت كننده اي است در نزد خداوند كه شفاعت و شكايت اش پذيرفته مي شود.
برادرانم قلب هاي خود را با يكديگر مهربان كنيد و از بغض و كينه نسبت به يكديگر بپرهيزيد.
غيبت يكديگر نكنيد و از تهمت زدن بهم دوري كنيد. براي خدا بگوئيد براي خدا عمل كنيد ، براي خدا محبت كنيد و براي خدا غضب كنيد و براي خدا .....
در پايان از تمام كسانيكه اين وصيت نامه را شنيدند تقاضا دارم كه اگر حقي برگردنم دارند و يا ناروائي از من ديده اند با صفاي خودشان برمن ببخشند و از من راضي شوند زيرا من ديگر در بين شما نيستم و پرونده اعمالم بسته شده و به سراي هميشگي رفتم. از شما مي خواهم كه از خداوند برايم طلب آمرزش كنيد.
و السلام علي من التبع الهدي
5 تير ماه 1362 حسن كوهستاني
امروز:  دوشنبه 5 فروردين 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi